מיגון‏ > ‏

מיגון אישי מקרינת רדיו-סלולר-אלחוטי (RF)
מבוא למיגון אישי מפני קרינת רדיו (סלולרי, אלחוטי, רדיו)

 בדף זה נסקור מספר מוצרים ודרכים למיגון אישי מפני קרינת רדיו. 
יש לציין כי מיגון אישי לקרינת רדיו הינו רק לרגישים לקרינה, כלומר אנשים שסובלים מהחשיפה לקרינת רדיו. 
כמו כן השימוש במיגון אישי צריך להתבצע רק אחרי הפסקת השימוש בציוד סלולרי ואלחוטי וצמצום החשיפה בכל דרך אחרת. 
מטרת המיגון האישי היא לעזור למי שכבר מרגיש רע בעת החשיפה לקרינת רדיו, באזורים וסיטואציות שאין לו שליטה על מקור הקרינה, להרגיש יותר טוב, ליותר זמן ועם זמן התאוששות קצר יותר. 


עקרונות בסיסיים במיגון אישי מפני קרינת רדיו

  1. מיגון אישי קרינת רדיו יבוצע רק לאחר מדידות קרינה מקיפות, צמצום החשיפה בכל דרך אחרת, והפסקת השימוש בציוד אלחוטי וסלולרי.
  2. המיגון לרגישים לקרינה בלבד.
  3. המיגון לעולם לא עוזר ב100%. מטרתו לשפר מצב ולצמצם את החשיפה ככל שניתן. 
  4. עקרון העבודה הוא שהמיגון חוצץ ביניכם לבין מקור הקרינה ובכך הודף את הקרינה ממכם ומצמצם את החשיפה. 

אזהרות

המיגון האישי הוא לרגישים לקרינה בלבד! 
אין לעשות שימוש בציוד סלולרי או אלחוטי בעת השימוש במיגון אישי!
יש להתאים את סוג המיגון והבד ממנו הוא עשוי לרגישויות נוספות שלכם (למשל רגישות למתכות)!

 האתר "בשביל רגישים לקרינה על ידי רגישים לקרינה" מציע מגוון של ציוד מיגון אישי לרגישים לקרינה:


כל המוצרים בחנות הרשת נבדקו על ידי רגישים לקרינה וחלקם אף תוכנן על ידי רגישים לקרינה.כובע חוסם קרינת רדיו

כובע חוסם קרינת רדיובשנת 2006 רכשתי את כובע ההגנה מקרינה הראשון שלי באינטרנט. הכובע היה יקר (כ35 דולר) וחווית השימוש הייתה שחבישתו לא הפחיתה את הכאבים מהם סבלתי באופן משמעותי. מאוחר יותר למדתי מרגישים לקרינה אחרים בעולם כי הכובע הזה דווקא עזר להם. 

כשנה מאוחר יותר תפרתי בעצמי כובע הגנה מקרינה מבד חוסם קרינת רדיו של שילדון אשר קניתי בארץ. מאוחר יותר תפרתי עוד כמה בטנות לכובעים כאלה, לשימוש עצמי וגם לכמה רגישים לקרינה שהכרתי בארץ ובעולם. רובם דיווחו כי הכובעים עם בטנת שילדון עוזרים להם מאוד. גם אני הרגשתי כך. כמו כן, על כובעים אלו ניתן למדוד ולהוכיח כי הם חוסמים את קרינת הרדיו ממקור עילי כפי שהראתי באחד מהסרטונים שלי (ראו בהמשך).

חווית השימוש שלי עם כובעים אלו היא מצוינת. לולא השימוש בכובעים לא הייתי יכול להמשיך לנהל אורח חיים, פחות או יותר, רגיל. אני חובש כובעים מבד חוסם קרינת רידו לכל מקום שאני הולך, לעבודה, ישיבות, פגישות, באוטו, בחוץ, בטיולים ובעיר. לפעמים אני אפילו ישן עם הכובע.  הכובע חוסם את הקרינה הבאה מלמעלה (אנטנות סלולריות, תקשורת אלחוטית על תקרות וכו'). הכובע אינו מגן מפני קרינה הבאה מלמטה.

מאז 2012 אני מייצר ומוכר כובעים מסוגים רבים. החל מבטנות לכובע שהן פריט המיגון האישי הזול ביותר (כ55 ש"ח בשנת 2019) ועד כובעים המכסים את כל הראש והצוואר. לכובעים אלו יש לקוחות מכל העולם והם פריט בסיסי בהתמודדות של מאות אנשים עם הרגישות לקרינה שלהם. 

לחצו כאן כדי לגלוש לאתר המכירה החדש "FOR EHS BY EHS"  לעיון בסוגי הכובעים והכיפות ולהזמין...

סרטון המדגים יעילות של כובע חוסם קרינת רדיו...הזמנת כובע וכיפה חוסמי קרינת רדיו

לחצו כאן כדי לגלוש לאתר המכירה החדש "FOR EHS BY EHS"  לעיון בסוגי הכובעים והכיפות ולהזמין...

כובע חוסם קרינת רדיו

תמונה - כובע חוסם קרינת רדיו


כיפה מבד חוסם קרינת רדיו לתפירה לכובע קיים

תמונה - כיפה חוסמת קרינת רדיו לתפירה לכובע קיים


כובע חוסם קרינת רדיו

תמונה - כובע פטריה עם בד חוסם קרינה
ביגוד חוסם קרינת רדיו

חולצה מב חוסם קרינת רדיו

ניתן להשיג היום מספר סוגים של בגדים העשויים מבד חוסם קרינת רדיו, מיצרנים שונים. בגדים אלו נמכרים ברשת האינטרנט והם בדרך כלל די יקרים. בתחילת הדרך שלי כרגיש לקרינה (2006) ניסיתי בעבר ללבוש בגדים מבדים אלו (יצור עצמי) על גופי, אבל לא חשתי שינוי משמעותי לטובה.  במרוצת הזמן למדתי שכיסוי חלק הגוף העליון עם בד חוסם קרינה, או פריט לבוש מבד חוסם קרינת רדיו דווקא מקל עלי את השהיה במקומות עם קרינה. היום (2019) אני נוהג ללבוש מקטורן וצעיף מבד מגן קרינה (בנוסף לכובעים) בעת הנהיגה ולהליכה ברחובות המוקרנים. אני לובש חולצה מבד חוסם קרינה בכל פעם שאני צריך להיות בסביבה עם אנשים (והסלולריים שלהם) או בישיבות או אירועים בהם יש חשיפה לקרינת רדיו. הביגוד אכן עוזר לי לתפקד יותר זמן, עם פחות תסמינים וזמן התאוששת קצר יותר. 

יש רבים הטוענים ומאמנים כי גם הגוף האנושי עצמו הוא מקור של שדות מגנטיים. בחלק מהמקרים זה לא יהיה רעיון טוב ללבוש ביגוד חוסם קרינה שיחסום את השדות המגנטיים הללו.בנוסף לכך, כמו שנכתב כאן בעבר, כל אדם שונה מחברו ובגד חוסם קרינה שעזר לאדם אחד לא תמיד יעזור לחברו.


הזמנת (מהמלאי ויצור מיוחד) של ביגוד חוסם קרינת רדיו

לחצו כאן כדי לגלוש לאתר המכירה החדש "FOR EHS BY EHS"  לעיון בסוגי ביגוד ההגנה מקרינה ולהזמין...


מכנס הגנה מקרינת רדיו


סרטון על ג'אקט הגנה מקרינת רדיו


גאקט חוסם קרינת רדיו

תמונה- ג'אקט הגנה מקרינת רדיו


מכנסיים מבד חוסם קרינת רדיו

תמונה- מכנס הגנה מקרינת רדיו


חולצה מב חוסם קרינת רדיו

תמונה - חולצה מבד חוסם קרינת רדיו
בדים חוסמי קרינת רדיו

בדי שילדון חוסמי קרינת רדיו
מי שלא מצא פריט מיגון אצמעי מתאים עבורו באתר החנות שלנו יכול לרכוש בד חוסם קרינת רדיו ולתפור בעצמו. אפשר היום להשיג כמה סוגים של בדים החוסמים קרינת רדיו (תדר גבוה) מיצרנים שונים, אך לא ידוע לי על בדים החוסמים קרינה בתדר נמוך. כמו שהסברתי באתר זה, יחסית קל לחסום קרינת רדיו בתדר גבוה, אך הרבה יותר קשה, יקר ומסובך לחסום קרינה אלקטרומגנטית בתדר נמוך. 

במשך שנים בדקתי וניסיתי כמה וכמה סוגים של בדים חוסמי קרינה וכל אחד מהם היה שונה בתדרים אותם הוא חוסם וברמות ההפחתה של הקרינה בתדרים השונים. כאשר אתם רוצים לרכוש בדים חוסמי קרינה, השיגו, כצעד ראשון, את המפרט הטכני שלהם כדי להבין ממנו איזה תדרים הם חוסמים ובאיזו מידה. היום אני מציע את הבדים הטובים ביותר לרכישה בחנות הרשת שלנו. קיימים בדי רשת המתאימים לוילונות וצעיפים או כיסויי ראש, ובדים אטומים יותר המתאימים יותר כפרטי לבוש או שמיכות. 


לחצו כאן כדי לגלוש לאתר המכירה החדש "FOR EHS BY EHS"  לעיון בסוגי הבדים ולהזמין...

קישור לסרטון וידאו עם בדים חוסמי קרינה מבית שילדון


קישור לסרטן וידאו עם בדים חוסמי קרינה מבית YSHIELD
תמונה – בד שילדון ©

 

דרך נוספת להשתמש בבדים חוסמי קרינת רדיו היא כדרך קלה, ניידת וזולה לחסום קרינה מלחדור קירות (למשל במקום העבודה). כאשר עבדתי בהייטק מגנתי את קירות הגבס במשרד כדי שאוכל להיות, יחסית, מוגן מקרינת רדיו הנכנסת לחדר מחדרים אחרים ומחללים ציבוריים. התקנת הבדים על קירות גבס היא קלה ודי להשתמש בסיכות ללוחות שעם על מנת לחברם על גבי הקיר. ניתן להשיג בדים אלו במגוון צבעים, כך שהם יתאימו לצבע הקיר ככיסוי או וילונות. אני משתמש רבות בבדים אלו בנסיעותיי, בשהייה במלונות ובטיולים. חלק מהבדים שקופים למחצה ותמיד אפשר להשתמש בהם כווילונות.

לחצו כאן כדי לגלוש לאתר המכירה החדש "FOR EHS BY EHS"  לעיון בסוגי הבדים ולהזמין...


בדים חוסמי קרינת רדיו במשרד

תמונה – מיגון זמני לקיר במשרד.
עוד על מיגון וחסימת קרינה בלתי מייננת באתר שירות הספקת חומרים ומיגון קרינה בתדר גבוה

מיגון קיר מקרינה בתדר גבוה

מיגון בתדר גבוה הוא מורכב ודורש ידע רב, המון ניסיון, יכולות טכניות וכמובן הספקה של חומרים מורכבים. אם אתם בעלי קושר למידה וחוש טכני תוכלו למגן לבד, כמובן בהנחייה שלנו. במקרה שלא (או שאין לכם זמן) ניתן ומומלץ להיעזר בחברת מיגון מקצועית אשר אנחנו ממליצים עליה ואשר יכולה להציע מיגון מקצועי, באיכויות ביצוע גבוהות וזמן הספקה נמוך יחסית.

לאתר החנות לחצו כאן ...

לחץ כאן כדי ליצור קשר וכדי שנוכל להפנות אותכם לחומרים ולחברות הממגנות מפני קרינה בתדר נמוך וגבוה.