מודעים לסיכון הבריאותי בחשיפה לקרינה בלתי מייננת? מרגישים כבר כאבי ראש ותסמינים בעת חשיפה לקרינה? רוצים ללמוד עוד על קרינה בלתי מייננת? רוצים לצמצם חשיפה,  למדוד קרינה, להבין איך למגן את ביתכם או משרדכם מקרינה?
אם התשובה על אחת מהשאלות הללו היא "כן", הגעתם למקום הנכון!

אהבתם את האתר או מצאתם אותו עוזר? שתפו עם חברכם ועשו לנו "LIKE", תודה!

 לחצו כאן לפרטים והסברים על המחקר החדש ומשנה הפרדיגמה של משרד הבריאות האמריקאי שמראה כי בשונה ממה שחשבו החוקרים בתחילה, הקרינה מהסלולרי מסרטנת, יש אפקטים ביולוגים לחשיפה לקרינת רדיו והקונספט ה"חומני" מת!   


רגישות לקרינה

מהיא רגישות לקרינה והאם אתה רגיש לקרינה? 

רגישות לקרינה היינה תופעה נרכשת בה הגוף הופך רגיש יותר ויותר לחשיפה לקרינה בלתי מייננת מסוגים שונים. ככל שהחשיפה גדלה, גדלים הסיכויים להפיכה לרגישים לקרינה או להחמרה במצב. בשלב ראשוני ירגיש האדם כאבי ראש, חום בפנים (גם בעת שמקור הקרינה רחוק מהראש), נימול בידיים או באיברים להם צמוד מקור הקרינה, בעת שימוש בציוד אלחוטי וסלולרי אישי. בשלב מתקדם יותר יופיעו תסמינים גם בעת חשיפה סביבתית, בעיקר לאנטנות סלולריות, ראוטרים אלחוטיים וציוד אלחוטי של אנשים אחרים בסביבה. בשלב הקשה ביותר יופיעו תסמינים קשים במיוחד בכל חשיפה, אפילו הקטנה והזניחה ביותר. ההתמודדות עם רגישים לקרינה היא בראש ובראשונה צמצום והפסקת החשיפה לקרינה בלתי מייננת. לאחר מכן יש לשפר את הבריאות הכללית בכל דרך אפשרית תוך כדי המשך צמצום חשיפה והתמודדות מנטלית עם הכאבים והתסמינים. 


תוכנית ארבעת השלבים להגנה מקרינה בלתי מייננתתוכנית ארבעת השלבים

תוכנית עבודה סדורה אותה פיתחתי בעת התמודדותי עם הרגישות לקרינה. השלבים השונים בתוכנית זו נועדו לתת ידע, כלים, צעדים ופעולות פרקטיים כדי לצמצם את החשיפה לקרינה בלתי מייננת וכדי להקטין את הסיכון לפגיעה בריאותית, הפיכה לרגישים לקרינה או התדרדרות במצב הרגישות לקרינה. 


ידע בנושאי קרינה בלתי מייננת


ידע בנושאי קרינה בלתי מייננת

רכישת ידע בקרינה היינו הצעד הראשון בתוכנית ארבעת השלבים. המטרה היא לבסס את הידע לגבי סוגים של קרינה (קרינת רדיו, קרינה בתדר נמוך, זיהום חשמלי, שדות חשמלי ומגנטי ועוד), מחקרים בתחום הקרינה, סוגים שונים של מקורות קרינה (סלולריים, אנטנות סלולריות, מונים חכמים, רשתות אלחוטיות בבתי הספר ועוד) , ניתוח מקורות קרינה לפי מיקום ולפי תדר, אופן השידור והפליטה של קרינה ממקורות שונים, ועוד. למידה של נושאים אלו תאפשר שימוש נכון בכלים לצמצום חשיפה, מדידה ומיגון של קרינה בלתי מייננת.
בפרק זה נלמד על החסרונות במדידות קרינה על ידי מודדים מוסמכים, על הדרך לבצע בדיקות קרינה בעצמכם, על תקנים והמלצות, על מדי קרינה מומלצים לביצוע הבדיקות בביתכם (כולל סקירה של מדי קרינה רבים והמלצות על מדים טובים במיוחד). חלק זה בהתמודדות עם קרינה בלתי מייננת ורגישות לקרינה הוא מהותי ומרכזי. זאת משום שבלי מדידה יקשה על מציאת הבעיות, הבנתן, תיקונן, שיפור וצמצום החשיפה לקרינה. לדעתנו כל ניסיון לבצע מיגון וחלק מהניסיונות לצמצם חשיפה לקרינה ללא מדידה לפני, תוך כדי ואחרי נידון לכישלון. בפרק זה נתרכז בדרכים פשוטות לצמצום חשיפה לקרינה תוך כדי העדפה של ציוד תקשורת חוטי וקווי, מציאת מרחקי ביטחון מציוד פולט קרינה בתדר נמוך, צמצום זמן החשיפה, צמצום זמן הפעולה של ציוד מקרין, שימוש נכון יותר בציוד פולט קרינה ובחירת ציוד שאינו פולט קרינה או פולט פחות קרינה. הרבה אנשים רוצים מיד לקפוץ לצעד המיגון, זאת בעוד צעדי צמצום החשיפה מקדימים את המיגון וחשובים לא פחות ממנו. 
בפרק זה נסביר את המאפיינים של מיגון קרינה בלתי מייננת בתדר נמוך (בעיקר ממערכות חשמל) ובתדר גבוה (בעיקר מאנטנות סלולריות). כמו כן נסקור את ציוד המיגון האישי לרגישים לקרינה. נדבר על ההבדלים בין סוגי מיגון אלו ונסקור את פתרונות המיגון הנפוצים בכל תחום. כאמור לפני ביצוע מיגון קרינה בתלי מייננת, יש לבצע לימוד, מדידה וצמצום חשיפה לקרינה בלתי מייננת. ללא צעדים אלו בדרך כלל מיגון הקרינה יהיה חלקי במקרה הטוב. 

 

חיפוש באתר

ניתן לבצע חיפוש בכל עמוד באתר בשדה החיפוש מתחת ללוגו בראש העמוד. ניתן גם לחפש בשדה החיפוש כאן

קצת על האתר  "ללא קרינה בשבילך" www.norad4u.co.il 

זהו האתר העצמאי הגדול והמקיף ביותר בתחום הידע והמודעות לקרינה הבלתי מייננת (EMF\EMR) בארץ כיום (2017) כמו בשנים האחרונות (מאז 2010). מטרת האתר היא להביא מידע וידע בתחום הקרינה הבלתי מייננת (הן קרינת רדיו-סלולר-אלחוטי והן קרינה ממערכות וקוי חשמל), הסכנות הבריאותיות בחשיפה לקרינה, דרכי המדידה, צמצום החשיפה וההתגוננות. כמו כן באתר מידע רב לגבי רגישות לקרינה, מצב בריאותי נרכש בין השאר מחשיפה לקרינה, ההופך למגפה של המאה העשרים ואחת. כל זאת בצורה מובנת וברורה לקהל הגולשים בארץ. באתר נעשה שימוש רב בסרטוני וידאו, תמונות ומצגות, רובם ככולם מקוריים.

מבוא לקרינה בלתי מייננת

בסרטון קצר זה נסקור את הנושאים המרכזיים הבאים: סוגי קרינה, מקורות קרינה, צמצום חשיפה, ומדידת קרינה ומיגון. כמו כן ניגע בנושא התקנים לחשיפה לקרינה בלתי מייננת ושימוש במד קרינה ביתי.


האם אתם רגישים לקרינה?

כואב לכם הראש בכל שימוש בסלולרי או באלחוטי? מרגישים נימול בידיים שנוגעות במחשב, בטאבלט או בסלולרי? מרגישים חום בפנים בעת שימוש בנייד, באלחוטי או בעת שהייה במקום בו רמות הקרינה גבוהות?  אפשרי שמדובר באי סבילות לקרינה(רגישות לקרינה) .