250 מטר מחוות אנטנות זה בסדר?

נשלח 16 בינו׳ 2018, 2:24 על ידי Amir Borenstein, No Rad   [ עודכן 16 בינו׳ 2018, 2:25 ]
שאלה - אני מתלבטת אם לשכור דירה. היא בקומה גבוהה ובקו ישיר מול חלון הסלון יש מגדל עם חוות אנטנות. המגדל במרחק 250 מטר (אוירי), זה טווח שנחשב בטוח?
במדידה עם המכשיר (זה שאתה ממליץ עליו) יצאו לי ערכים מעל 3, בקרבה לחלון (לא מאחורי קיר).

תשובה - 
250 מטר מחוות אנטנות באותו גובה ובקו ראייה נקי, נחשב על ידי רבים כבטוח בהתבסס על הנחת יסוד שאין נזק ביולוגי או בריאותי מקרינת רדיו ובהתבסס על תקנים גבוהים הלוקחים בחשבון רק חימום של רקמות או בהתבסס על תקנים אחרים שלא נמוכים מספיק. אני שנפגעתי מקרינת רדיו ואני מרגיש קרינה מאנטנות במרחק של יותר מ1000 מטר ויותר חושב שאין רמה בטוחה של קרינת רדיו ושאין למעשה מרחק בטוח מאנטנות סלולריות. 3mW/m2 אלו רמות שאני מחשיב לגבוהות.
מעל רמה של 0.04mW/m2 אני חושב שיש מקום למגן.
כדי לקרא על התקנים ועל ההמלצות החשיפה לחצו כאן...
דרך אגב, אם יש לך סלולרי חכם או ציוד אלחוטי בבית, זו אותה קרינה וסביר להניח שאת "מייצרת" בבית רמות דומות. לי אין סלולרי ואין ציוד אלחוטי. כאשר חיפשתי בית למגורים ראיתי בתים רבים עד שמצאתי את הבית האידיאלי עבורי מבחינת הקרינה (גם קרינת רדיו וגם שדה מגנטי בתדר נמוך). 
כמובן שתמיד אפשר להשתמש במיגון (גילוי נאות - אני מוכר מיגון) אבל זה עולה כסף, מורכב ולא תמיד נוח (יש ציפויים לחלונות, וילונות, בדים, צבע, טאפטים וקיר ועוד). אני תמיד ממליץ לחפש את הבית הבא עם מד קרינה וללכת על הבית שבו ראינו הכי פחות קרינה. 
את המיגון נשאיר למצבים של אין ברירה, כמו למשל הקמה של אנטנה ממול הבית שאתם כבר גרים ומבוססים בו. 

חוות אנטנות על גג

כל שכבה של מיגון תוריד בין 90 ל 99% מהקרינה.
עם המד מראה 3 לפני מיגון, אחרי שכבת ממיגון אחת טובה יראה כנראה ברמה של 0.03 לבין 0.3 או קצת יותר.


אני רואה שיש לכם מודעת, לכן כדאי להמשיך לחפש ולמצוא משהו עם פחות קרינה.

Comments