האם אתה יכול לעזור לאנשים ממוקדים אלקטרונית?

נשלח 6 בפבר׳ 2018, 14:39 על ידי Amir Borenstein, No Rad   [ עודכן 4 באוק׳ 2019, 8:45 ]
תשובה קצרה - לא.

תשובה ארוכה - אני יודע מעט על הטרדה אלקטרונית או אנשים ממוקדים אלקטרונית, בעיקר תודות להיכרות עם כמה אנשים שהחשיבו עצמם ככאלה ופנו אלי בעבר. על פי מה שהם סיפרו, רוב התסמינים מהם הם סובלים יכולים להיות קשורים ל, או נגרמים מרגישות לקרינה.

לצערי הרב, בעולמנו היום רבים כבר סובלים מההשפעות של הקרינה הבלתי מייננת על חיינו. רוב הציבור נחשף למה שאני מחשיב ככמות גדולה של קרינת רדיו-סלולר מהטלפון הסלולרי שנמצא רוב היום על גופו ומהציוד האלחוטי בבית ובעבודה. גם בסביבה שלנו קיימת קרינת רדיו הולכת וגדלה מאנטנות סלולריות שנועדו לתת עוד ועוד שירות למיליוני המכשירים שהציבור עושה בהם שימוש יום יומי. החשיפה האישית שלנו לקרינה זו הולכת וגדלה מיום ליום. רבים נחשפים גם לקרינה בתדר נמוך, חשיפה שמגדילה לדעתי את הנזקים המצתברים בכל אדם ואדם.

לצערי הרב, רוב מי שנפגע כבר מהקרינה אינו מבין ממה הוא נפגע ואינו מצליח לאבחן את עצמו. חלק קטן מבין כי המקור של התסמינים הוא החשיפה לקרינה הבלתי מייננת, בדרך כלל מהסלולרי האישי ומציוד אלחוטי בבית ובעבודה. אנשים רבים יותר מנסים להסביר לעצמם את המקור לתסמינים של רגישות לקרינה בגורמים אחרים שאינם הקרינה מהסלולריים שלהם ומהציוד האלחוטי בביתם ובעבודתם. רבים מהאנשים שסובלים מהתסמינים של חשיפה לקרינה מאמינים כי לא המכשיר המקרין שלהם גורם לתסמינים, אלא איזה שכן, עמית, אדם זר, או קבוצה של אנשים. לצערי הרב אנשים אלו הקוראים לעצמם "ממוקדים אלקטרונית" או באנגלית TARGETED INDIVIDUALS ובראשי תיווח "TI", ממשיכים להשתמש בציוד אלחוטי וסלולרי, אינם מצמצמים חשיפה לקרינה, אינם מודדים את הקרינה ואינם משתמשים נכון במיגון קרינה. הם ממשיכים לסבול מהתסמינים של חשיפה לקרינה, תוך כדי שהם חושבים שמישהו מתעלל בהם.
בעיקרון יש לציין כי ניתן להתעלל באדם על ידי קרינה גם בשוגג וגם במכוון, אבל הנחת היסוד שלי שיותר סביר שמי שסובל, סובל מהקרינה מהסלולרי שלו ולא מאיזה אדם או ארגון שרוצים ברעתו.

כדי להבין את סדרי הגודל של הסובלים, בקבוצת הפייסבוק של הממוקדים אלקטרונית היו יותר מ600 חברים, בפעם האחרונה שהעפתי שם מבט. להשוואה, בקבוצת הרגישים לקרינה בפייסבוק היו באותה עת פחות מ200 איש.

רוב הממוקדים שפגשתי סובלים באמת מהקרינה. רובם ירגישו יותר טוב ויסבלו הרבה פחות אם יסכימו להפסיק להשתמש בסלולרי ובציוד אלחוטי, ואם יחלו את תהליכי הלמידה וההתמודדות עם רגישות לקרינה. לצערי רובם ממשיכים להאמין בהיותם ממוקדים ולא מפסיקים את השימוש ואת החשיפה, לא לומדים על קרינה, לא מודדים אותה ולא ממגנים או עוברים דירה לבית עם פחות קרינה. לצערי רובם פשוט ממשיכים לסבול.

חלקם אפילו רוכשים כובעים ובגדי מיגון קרינה בחנות הרשת שלי, אבל בגלל המשך השימוש בסלולרי ובאלחוטי, חוסר צמצום החשיפה בבית שלהם או בעבודה, הם חווים תרומה חלקית בלבד של המיגון האישי. אני כמובן מזכיר שוב כי מיגון קרינה בכלל ומיגון אישי בפרט הינם השלב האחרון בהתמודדות עם רגישות לקרינה, קודמים לו לימוד הנושא, מדידה וצמצום שימוש וחשיפה.

בעבר ניסיתי לעזור לכמה ממוקדים. מי מהם שהביא את עצמו לצמצם חשיפה ולהפסיק שימוש בציוד אלחוטי וסלולרי, בצד למידה של נושא הקרינה ומדידה ומיגון קרינה, שיפר את מצבו. מי מהם שלא היה מוכן לקבל את העבודה שהסלולרי משדר ומקרין אותו והמשיך להאמין שאיזה נשק כזה או אחר עושים לו את זה, תוך כדי המשך שימוש בסלולרי ובאלחוטי המשיכו להרגיש רע מאוד.

לכן היום אני מבקש מכל מי שפונה אלי בנושא הזה, להבין ולהכיר ראשית כי רוב הסיכויים שהוא אינו ממוקד, אלא פשוט רגיש לקרינה ונפגע קרינה. אני מצפה גם התחייבות להפסקת, או לפחות צמצום דרסתי, של השימוש בסלולרי ובציוד אלחוטי, הצטיידות במד קרינה ולמידה של תחום הקרינה הבלתי מייננת.

אז אם אתם ממוקדים ואינכם מוכנים להניח לאמונה הזו בצד ולטפוס שליטה על החיים שלכם, אני לא חושב שאני האדם המתאים לעזור לכם. משום שהזמן שלי יקר אני גם מבקש שלא תבזבזו לי אותו בניסיון להוכיח לי את היותכם ממוקדים. אין לי גם את הזמן לנסות לשכנע אתכם שאתם רגישים לקרינה. אנא , אפשרו לי לפנות את זמני לעזרה למי שאני באמת יכול לעזור לו ואלו הם הרגישים לקרינה שמוכנים לצמצם חשיפה, להפסיק שימוש, ללמוד ולמדוד קרינה ולעשות את הכל כדי לשפר את מצב הרגישות שלהם בשיקום איטי ויעיל.
בברכה
עמיר

Comments