האם תוכל להמליץ על סלולרי נמוך קרינה?

נשלח 23 במרץ 2017, 2:57 על ידי Amir Borenstein, No Rad   [ עודכן 13 באוק׳ 2019, 1:42 ]
שאלה - האם תוכל להמליץ על סלולרי נמוך קרינה?

תשובה - סלולרי זול ופשוט (עד 500 ש"ח), בדור שלישי, עדיף עם כפתורים וללא מסך מגע, עם נתוני SAR נמוכים.

אני מאוד לא אוהב את הבקשה/שאלה הזו, אבל לצערי נשאל על כך רבות.
לדעתי זה כמו לשאול עורך דין איך לעבור על החוק, או רואה חשבון איך לרמות את מס הכנסה, כמו לשאול רב איזה בשר לא כשר הוא הכי פחות לא כשר. 
ובכל זאת אני נשאל את השאלה הזו רבות.
לכן אני נאלץ לענות.

יש שתי בעיות בנושא:
1. הבעיה הראשונה היא שכל סלולרי פולט קרינה ולדעתי אין רמות בטוחות של קרינת רדיו.
הרמה המוגדרת היום ככזו שממנה מתחיל שינוי ביולוגי היא 0.003 מיקרו וואט לסמ"ר. עד היום לא הצלחתי למצוא סלולרי שצמוד אליו אפשר למדוד קרינה נמוכה מתחת לרמה זו (מדידה בשדה קרוב ולכן לא כל כך מדויקת אבל אני מתייחס לסדרי גודל). 
2. הבעיה השנייה היא שאין תשובה חד משמעית. רמת השידור וזמן השידור מהסלולרי נקבעים על ידי מגוון משתנים בעיקר צורת השימוש ורמת הקליטה ולכן גם טלפון נמוך קרינה בתנאים מסוימים או בשימוש מסוים יכול לחשוף את המשתמש בקרינה רבה מאוד יחסית לסלולרי אחר. 

מה בכל זאת אפשר להגיד:
באופן כללי ובקיצור רב ניתן להגיד: בחרו סלולרי פשוט (לא חכם), העובד ברשת דור שלישי (UMTS/WCDMA), עשו מנוי לרשת סלולר הגורמת למכשיר לשדר הכי פחות קרינה (בדיקה עם מד קרינה) והשתמשו בסלולרי בצורה המצמצמת את החשיפה לקרינה (הגדירו בסלולרי שימוש ברשת דור שלישי ולא דור שני או רביעי, דברו מעט שיחות קצרות, שילחו וקבלו מעט SMS, בלי גלישה ואפליקציות, כבו תקשורת נתונים ווייפיי, בזמן שיחה הרחיקו מהגוף, השתמשו ברמקול או אוזניה חוטית עם צינורית אויר).
לגבי נתון ה SAR, לדעתנו התקן של הSAR גבוה ולא מגן, כמו כן מבוסס על הנחות יסוד שגויות. באין נתון השוואה אחר נשתמש בו להשוואה בין מכשיר למכשיר (תקן הSAR לא מגן ומבוסס על הנחות יסוד לא נכונות כגון שהנזק מהקרינה הוא חום בלבד). אבל זה לא אומר שבכל מצב, בכל מקרה ובכל תנאי שטח, מכשיר עם SAR נמוך ישדר פחות קרינה ופחות זמן מאשר מכשיר עם SAR גבוה. 
לפרטים נוספים: http://www.norad4u.co.il/emr-reduction-h/using-the-mobile-phone-h

כל סלולרי מקריןComments