הזמנת מודד קרינה מוסמך למדידת קרינה בבית לקנייה בסמוך לאנטנה סלולרית

נשלח 18 בספט׳ 2017, 1:55 על ידי Amir Borenstein, No Rad   [ עודכן 18 בספט׳ 2017, 1:57 ]

שאלה - שלום רב 

מתכוונת לרכוש דירה ובנסח טאבו נרשם – קיימת אנטנה סלכום פעילה.

מסתבר שזה בכניסה ב' בדירת גג.

מבקשת מודד מוסמך לקרינה אלקטרו מגנטית – מבקשת לראות תעודה.


תשובה - שלום

לגבי מדידות קרינה - מודד קרינה מוסמך צריך לעבוד על פי התקנים של המשרד להגנת הסביבה.
התקנים הללו גבוהים מאוד, מבוססים על אפקט חום ולא לוקחים בחשבון שום אפקטים ביולוגים שמתקיימים כבר מרמות של 0.003 מיקרו וואט לסנטימר רבוע (על פי דוח באיואנישיאטיב 2012).
להשוואה התקן לקרינת רדיו-סלולרי בארץ הוא 40 מיקרו וואט לסנטימר רבוע.
לכן מודד שימדוד רמות למשל של 0.1-1 מיקרו וואט לסנטימטר רבוע, לא יוכל להגיד לך שהרמות גבוהות, למרות שאני מחשיב רמות כאלה לגבוהות.
מצד שני, אם את משתמשת בציוד סלולרי או אלחוטי בבית, אפשר להניח שיש בבית שלך, בצמוד לציוד זה רמות דומות ואולי אף גבוהות יותר.
לכן, אם את באמת רוצה להבין את מצב הקרינה בדירה הזו, או בדירות נוספות, ואם את מודעת לנזקי הקרינה ורוצה באמת לצמצם חשיפה אני ממליץ על רכישת מד קרינה ביתי וביצוע מדידות לבד.
לגבי האנטנה על הבניין - רמות הקרינה בדירה תלויים במיקום שלה ביחס לאנטנות. בדירה של האנטנות, בדירות הצמודות לה וכן בדירות בקומה מתחת לה צפויה רמת קרינת הרדיו להיות גבוהות יחסית והחדירות צפויות להיות דרך הקירות והחלונות. בנוסף לכך צפוייה להיות בחדרים הצמודים לחדר ציוד השידור גם קרינה בתדר נמוך (מרשת החשמל, משדרים וציוד אחר של האנטנה) . בדירות אלו בקומות נמוכות יותר צפויות חדירות דרך החלונות, הן מהאנטנות והן מהחזרים. בבתים מול האנטנות צפויות להיות כניסות של קרינת רדיו דרך החלונות והקירות. מסביב הבית צפויה רמה גבוהה יחסית של קרינה (אבל נמוכה מהתקן). 
ראי פרטים:
אם את בכל זאת רוצה להזמין מודד קרינה מוסמך, אשמח להמליץ על מודדים שעושים את המקסימום בתוך המגבלות של התקן.
בברכה
עמיר

בתמונה - דפוס פיזור הקרינה מאנטנה סלולרית 

דפוס פיזור הקרינה מאנטנה סלולרית

Comments