מדוע צריך רגיש לקרינה מד קרינה

נשלח 22 בדצמ׳ 2015, 10:46 על ידי Amir Borenstein, No Rad   [ עודכן 24 בפבר׳ 2017, 9:33 ]
שאלה- מדוע אני צריך מד קרינה, אני הרי רגיש לקרינה ואני מרגיש את הקרינה.

תשובהלדעתי בכל משפחה צריך להיות מד קרינה, על אחת כמה וכמה כל רגיש לקרינה חייב מד קרינה, וזה לא קשור לעובדה שאני מוכר את מדי הקרינה.
אם לא היו הרגישים לקרינה חייבים מד קרינה הם היו מסתדרים כבר לבד במציאת המקורות הקרינה בביטולם או במיגון.
בלי מד קרינה רגישים לקרינה הם כמו עיוורים המרגישים את הקרינה אבל לא רואים אותה. מד קרינה מאפשר לראות מייד את הקרינה ולהבין מה אפשר לעשות כדי לצמצם את החשיפה אליה. בלי מד קרינה אנחנו בעיקר מנחשים.
לדעתי מד קרינה הוא חובה לכל בית בישראל ובייחוד לרגישים לקרינה.
מד הקרינה מאפשר חוות דעת אובייקטיבית לרמת ומקורות הקרינה. 
מד קרינה הוא ההתחלה, בלי מד לא תהיה התקדמות אמתית, ואם תהיה היא תהיה מאוד איטית. מנסיון, לא רק שלי.
בלי מד קרינה לא מבינים מה פולט קרינה, מתי ולמה. לא מבינים מהם מרחקי הביטחון מציוד חשמלי, לא מבינים מאיפה הקרינה חודרת מהשכנים ומאנטנות בחוץ. בלי מד קרינה לא ניתן למגן בצורה יעילה ולא ניתן לבדוק שהמיגון אכן אפקטיבי. מד קרינה הוא העניים שלכם והוא רואה הרבה יותר טוב ומדויק מאשר רגישים לקרינה מרגישים.
כמו כן רגישים לקרינה מבחינים בקרינה רק עד שהכאב כבר מופיע ואז הוא בדרך כלל גדול מידיי כדי לאפשר להם הבחנה של מקור או כיוון, הם בדרך כלל כבר כואבים מידי.
רגישים לקרינה רבים לא מוכנים להוציא את הכסף לרכישת מד קרינה (אך ממשיכים להשתמש בסלולרי של אלפי שקלים ובעלות חודשית נכבדה) ואחר כך מגיעים אלי שכבר מאוחר מידי.  
חלק מהרגישים אפילו לא רוצים לרכוש מד קרינה כי זה יהווה איזו שהיא הכרה עצמית שלהם במצבם. גם זו סיבה רגשית, לא רציונלית ולא הגיונית כאשר מבינים כמה קשה יכולים הדברים להראות כאשר מצב הרגישות מתדרדר ואין לך מושג ממה ולמה.
לדעתי כדאי לחסוך בדברים אחרים ולרכוש מד קרינה ולהתחיל באמת לצמצם חשיפה. 

מד קרינה ביתי

Comments