שאלה - האם כדאי לרכוש או לשכור בית\דירה ליד אנטנות?

נשלח 26 במאי 2014, 3:16 על ידי Amir Borenstein, No Rad

השאלה המלאה: מצאנו בית להשכרה שבסמוך לו ישנה אנטנה (תורן) של סלקום במרחק של 40-50 מטר. הבית עצמו מצויין אבל עניין האנטנה מטריד אותנו מאוד. בהמשך הרחוב ישנה אנטנה דומה של פלאפון (150 מטר מהאנטנה הראשונה). בעל הבית מוכן להזמין בדיקת קרינה. הבית ב----. נשמח לקבל המלצה דרככם על מודד. אנו חושבים (גם בלי הבדיקה) לא להסתכן עם קירבה כזו לשתי אנטנות - אשמח מאוד לשמוע דעתכם. יש לנו ארבעה ילדים בגילאים 10, 7, 4.5, 2. 

תשובה קצרה - לא 

תשובה מקיפה - מודד קרינה מוסמך עובד לפי התקן הלא מגן של המשרד להגנת הסביבה העומד על רמה שבין 40 ל100 מיקרווואט לסמ"ר. כאמור התקן הזה אינו מגן. אני למשל מרגיש כאבים כבר ברמה של 0.1 ולפעמים ברמות נמוכות יותר.
לכן מודד מוסמך יגיד לכם שהכל חוקי והכל בסדר, כמעט בוודאות. כדי לדעת אם יש או אין קרינה וכמה קרינה יש אני ממליץלמדוד קרינה לבד על ידי שימוש במד קרינה ביתי שעלותו דומה לעלות הזמנת מודד מוסמך.
בעיקרון במרחקים שציינת, כאשר יש קשר עיין עם האנטנה סביר שתהיה קרינה ברמה של 0.1 ואפילו יותר.
מצד שני אם יש לכם מקורות קרינה אחרים כמו טלפון אלחוטי ביתי, טלפונים סלולריים חכמים או ראוטר אלחוטי, אז סביר שיש לכם את אותן רמות קרינה גם בתוך הבית.
כאמור מומלץ למדוד קרינה לבד ומומלץ לרכוש מד קרינה טוב ופשוט. באופן כללי מומלץ לצמצם שימוש במקורות קרינה ביתייםככל האפשר.
Comments