אין לי קליטה, האם יש לי יותר קרינה?

נשלח 30 בספט׳ 2018, 4:06 על ידי Amir Borenstein, No Rad   [ עודכן 30 בספט׳ 2018, 4:08 ]
שאלה - אני גרה בבית בשכונה בה אין קליטה בסלולרי. האם אני חשופה לקרינה מוגברת?

התשובה הקצרה היא:  "בדרך כלל במקרה כזה יש פחות קרינה סביבתית (שמגיעה מהאנטנות) ויותר קרינה מהסלולרי, אבל לא תמיד".

להלן התשובה הארוכה:
בעיקרון ככל שיש פחות קליטה סלולרית יש פחות קרינה סביבתית מהאנטנות הסלולריות. בצד זאת יש שידור חזק יותר מהסלולרי.
אבל זה לא תירוץ לשים עוד אנטנות בתוך השכונה.
אם כבר זה עוד סיבה לא להשתמש בסלולרי בבית (ויש דרכים פשוטות לעשות זאת).
הקמה של עוד אנטנות סלולריות בשכונה תגרום לחשיפה של עוד אנשים לעוד קרינת רדיו מהאנטנות (ולא היא לא זניחה כלל וכלל) , בחשיפה כלל גופית, בריבוי שידורים ותדרים, 24 שעות ביממה.
כמו כן מהאנטנה החדשה "יהנו" רק מי שמנוי על הרשת של הספק הספציפי שהקים את האנטנה, אבל את הקרינה ממנה יקבלו כל מי שגר בסביתה. 


אז מה עושים?
1. בוחרים את החברה שיש לה כבר עכשיו קליטה טובה בשכונה ומיינדים אליה את מספר הטלפון.
פשוט קונים כמה סימים של חברות מרשתות שונות ורואים כמה קליטה יש עם כל סים. 
2. מבצעים הפניית שיחות מהסלולרי הביתה במצב של אין קליטה ושמים את הסלולרי במצב טיסה כאשר נכנסים הביתה. ראו איך עושים הפניית שיחות לטלפון שבבית.
3. מחברים את הסלולרי למחשב כדי לאפשר גלישה מהסלולרי בלי קרינת רדיו. ראו : האם ניתן לחבר סמארטפון אנדרואיד לרשת האינטרנט בצורה קוויתאיך להשתמש באייפון ללא קרינת רדיו על ידי חיבר למחשב MAC?האם אפשר לחבר אייפון לרשת קווית גם אם אין לי מחשב MAC?.


דרכים נוספות לצמצום החשיפה מהסלולרי:
הגדרת דור שלישי UMTS ולא דור רביעי LTE בתקשורת הנתונים, כיבוי תקשורת הנתונים+WIFI+BLUETOOTH כאשר אין בה צורך, הרחקת המכשיר מהגוף, שימוש אוזניות אויר חוטיות או רמקול בעת שיחה, העדפת ציוד תקשורת ומחשבים קווי-חוטי בבית ובמקום העבודה.
פרטים נוספים והסברים ראו שימוש בטלפון סלולרי

שימוש במגבר סלולרי
למי שבכל זאת רוצה להשתמש בסלולרי המקרין והמסרטן בביתו ואפילו להוסיף קרינת רדיו נוספת, העיקר שתהיה "קליטה" בבית, ניתן להוסיף מגבר סלולרי בדירה\בית. למערכת זו יש אנטנה חיצונית הפונה לאנטנה הסלולרית הקרובה, משדר פנימי ואנטנה פנימית המפיצה את הקרינה=קליטה בתוך הבית. מערכת כזו יחסית זולה ומקומית. היא מוסיפה קרינה בתוך הבית אבל משפרת את הקליטה בו. זוהי חרב פיפיות. פתרון זה מיועד למכורים לסולריים ולא לרגישים לקרינה אשר צריכים לעשות כל מאמץ כדי להוציא ציוד אלחוטי וסלולרי מהבית שלהם.


ממליץ על רכישה של מד קרינה ביתי כדי לבצע הערכה של רמות החשיפה וכדי למצוא מקורות קרינה בבית וכדי לשפר את תהליך צמצום החשיפה לקרינה.

מידע נוסף בתת הפרק "האם נכונה האמרה "יותר אנטנות פחות קרינה"?"  - http://www.norad4u.co.il/knowledge-h/cellphone-antennas#TOC--22

אין קליטה


Comments