איזה טלפון סלולרי עם הכי פחות קרינה מתאים לשימוש ילדים?

נשלח 29 במרץ 2018, 8:09 על ידי Amir Borenstein, No Rad   [ עודכן 29 במרץ 2018, 8:12 ]
שאלה - אשמח לעצתך, המון זמן נמנענו מלתת טלפון לילדים. הם כבר גדולים ואין ברירה...
אשמח לקבל עצתך, איזה מכשיר מפיק כמה שפחות קרינה ומה ניתן לעשות מבחינת הגדרות המכשירים כדי למזער קרינה.
הילדים בני 11.5 תודה מקרב לב וחג שמח.  ק.תשובה - לעניות דעתי אין טלפון סלולרי המתאים לשימוש ילדים.
כל טלפון סלולרי פולט קרינת רדיו בעת השיחות וכל סלולרי חכם פולט קרינת רדיו רוב הזמן בשל השידורים והקליטה של תקשורת אלחוטית וסלולרית. קרינת רדיו הינה מסרטן אפשרי בבני אדם ויש לה השפעות ביולוגיות רבות. הנושא עדיין נמצא בחקירה מדעית ואין תמימות דעים בנושא. התעשיה מקדמת את התפיסה שאין כל נזק חוץ מחימום וכל תקני הבטיחות מבוסס על אפקט חום מיידי ולא על אפקט ביולוגי ולכן לא מגנים. 

לתת לילד סלולרי זה לדעתי לתת לו משהו ממכר ומזיק, כמו סיגריות, הרואין, אלכוהול ורעלים אחרים. 

גיל 11.5 לדעתי הוא גיל צעיר מידי. אני מתכנן לאפשר לבנות שלי סלולרי מגיל 14 ואם יתאפשר לדחות את זה עוד יותר. 

אבל המציעות היא שיש הרבה הורים שנותנים סלולרי מקרין ומסכן לילדים שלהם כבר בכיתה א-ב.
נוצר מצב שיש לחץ חברתי והילדים רוצים סלולרי. הם עושים מסלולריים המקרינים את כל התקשורת ביניהם ופועל יוצא נחשפים לקרינה רוב שעות היום. למעשה המשתמשים הכבדים ביותר שאני מכיר הם ילדים. הם אפילו ישנים עם הסלולרי מתחת לכרית.

לכן אני בכלל לא ממליץ על סלולרי לילדים.
צריך להבין שאין ממש טלפון סלולרי נמוך קרינה.
אפשר לבחור טלפון סלולרי וסים שישדרו פחות קרינה ולהפעיל את הסלולרי בצורה שהוא ישדר פחות זמן (ואלו הצעדים שהכי עוזרים לצמצום החשיפה לקרינה מהסלולרי) אבל עדיין תהיה חשיפה לקרינה.
גם הקרינה מטלפון שיחסית משדר פחות קרינה עם סים של חברה שיש לה קליטה טובה, בשימוש נכון ומושכל יחשוף אתכם ואת הילדים שלכם לקרינה. 
כמות הקרינה המשודרת מכל סלולרי היא גבוהה מהרמה שגורמת לנזקים ביולוגים (על פי דוח ביואנישיאטיב הרמה ממנה מתחילים נזקים ביולוגים היא 0.03 מיליוואט למטר רבוע) ולכן אין סלולר בטוח.

יש בשוק כל מיני מכשירים פשוטים שלפעמים קונים אותם לילדים, בדרך כלל כדי שלא יעבדו או ישברו מכשיר יקר ולפעמים מתוך הבנה שמכשירים הללו משדרים רק בעת שיחה. לצערי לרוב אלו מכשירים של דור שני בשיטת שידור GSM בה גם קרינת הרדיו המשודרת חזקה במיוחד וגם השדה המגנטי המתפתח בצמוד למכשיר גדול מאוד. לכן אני לא ממליץ על שימוש במכשירים אלו. 

הרע במיעוטו
הרע במיעוטו יהיה מכשיר דור שלישי פשוט (או דור רביעי בו מוגדרת שיטת שידור דור שלישי UMTS בלבד), בעל SAR נמוך (למרות שה SAR אינו מדד מספק או מייצג והוא מבוסס על נזק תרמי בלבד), ותוך כדי שימוש נכון (הרחקת המכשיר מהאוזן בעת שיחה, כיבוי תקשורת הנתונים והוייפיי והבלוטות כאשר לא משתמשים, והעדפת שימוש בטכנולוגיות חוטיות ושימוש בסלולרי רק כאשר אין ברירה אחרת. לצורך העניין שימוש של יותר מ5 דקות ביום הוא לדעתי מוגזם גם לאנשים שעדיין לא מרגישים את הקרינה). 

להלן מידע שיסיע לכם לצמצם חשיפה.
Comments