קרינה בתדר גבוה ממחשב נייד


אנשים רבים משתמשים בתקשרות מחשבים אלחוטית (Wi-Fi ) בבית ובעבודה. חברות רבות מציאות שירותים וציוד בתחום. מה שרוב האנשים לא יודעים הוא שבכל אלחוטי יש קרינה וכך גם ברשת מחשבים אלחוטית. 
בסרטון זה נראה כי קרינה אלקטרומגנטית נפלטת מאנטנות ה  Wi-Fi במחשב הנייד, בעוצמה משתנה, כל הזמן כאשר התקשורת האלחטית מופעלת. רמות הקרינה תלויות בתעבורה על הרשת האלחוטית. ככל שהתעבורה גדולה יותר כך גם עוצמת הקרינה ומשך הזמן שבו היא תוקרן. לדוגמה כאשר אנחנו נעביר קובץ קטן או דואר אלקטרוני המכיל טקסט בלבד, רמות הקרינה יהיו נמוכות ולזמן קצר. כאשר אנחנו נעביר קובץ גדול כמו למשל סרט באיכות גבוהה HD , רמות הקרינה יהיו גבוהות ומשך העברה יגדל. גם כאשר נעשה סטרימינג לסרט HD בזמן אמת רמות הקרינה ומשך השידור יהיו גבוהות. 

על ציוד תקשרות אלחוטית לא תמצא שום אזהרה בנוגע למרחקי ביטחון או המלצות לשימוש נכון, וכך גם בציוד תקשורת מחשבים כגון Wi-Fi. 

אני לא משתמש ברשת אלחוטית (יש בביתי רשת חוטית בכל חדר), האופציה כבוייה הן במחשב הנייד והן בראוטר שלי. לכם אני ממליץ להשתמש ברשת האלחוטית רק כשאין ברירה, לזמן קצר ובשימוש מוגבל ולכבות אותה בגמר השימוש, הן בראוטר והן במכשיר.

בסרטון זה נראה את רמות הקרינה האלקטומגנטית המשודרות ממחשב נייד על ידי התקן ה Wi-Fi כאשר הוא עובד.כל הזכויות שמורות
 (c) "No Radiation For You" 1/1/2010
צור קשר בכתובת דואר אלקטרוני:
norad4u@gmail.com
Comments