טלפונים אלחוטיים מסוג DECT

 מדידת קרינה מיחידת הבסיס של טלפון DECT

 מדידת קרינה מיחידת הבסיס של טלפון DECT
 טלפון DECT ליד ראש מיטה טלפון DECT על שולחן העבודה

יחידת הבסיס של טלפונים אלחוטיים מסוג DECT פולטת קרינה אלקטרומגנטית כל הזמן (EMR  ), גם כאשר המכשיר נמצא במצב המתנה לשיחה, כאשר לא מדברים בו בפועל

קרוב ליחידת הבסיס של טלפוני DECT רמות הקרינה הן מאוד גבוהות (עד כדי כמה וואטים למטר בריבוע), והן יורדות ככל שאתה מתרחק ממנו. לכן הדבר הגרוע ביותר הוא למקם תחנת בסיס  כזו על השידה צמוד למיטה, על שולחן העבודה או סמוך למקום בו אתם נמצאים יותר מכמה דקות. בשנים האחרונות פגשתי מספר אנשים שמיקמו את תחנת הבסיס של הטלפון האלחוטי ליד המיטה, על שולחן בחדר בעבודה, או בחדר המגורים במקום בו חלק גדול מדירי הבית נחשפים לקרינה במשך זמן ערוך יחסית.

ניתן להשתמש בשלוחה של טלפון אלחוטי מסוג DECT עד כ 300 מטר מיחידת הבסיס, לכן עוצמת השידור היא גבוהה מאוד. יחידת הבסיס חסרה מנגנון ניהול הספק שידור חכם (אשר יכול היה להתאים את עוצמת השידור למרחק בין יחידת הבסיס לשלוחות) ואינה יודעת היכן נמצאות בכל רגע השלוחות שלה ולכן היא משדרת כל הזמן בהספק המרבי האפשרי. כמו כן השלוחות של טלפון מסוגDECT   משדרות כאשר נעשה בהן שימוש (שיחה).

כל אחד יכול להשתמש בטלפון מסוג DECT, לא חייבים להיות מהנדסי מחשבים או אלקטרוניקה. כל מה שיש לעשות הוא לקנות אחד כזה, להביא אותו הביתה ולחברו לחשמל ולשקע הטלפון והוא מתחיל לעבוד ולפלוט קרינה. כאשר יש לכם טלפון מסוג DECT יש לכם מקור קרינה RF EMR  ביתי המשדר עשרים וארבע שעות ביממה.

טלפונים מסוג DECT  נותנים לכם איכות צליל טובה, טווח גדול ונוחות מרובים, אבל האם זה שווה את רמות הקרינה?

בזמן האחרון אני פוגש יותר ויותר אנשים אשר משתמשים בבית ובעבודה בטלפון אלחוטי מסוג DECT . שימוש בטלפונים אלחוטיים הוא נוח ונפוץ מאוד, אך בד בבד אינו בריא. אנשים בדרך כלל ממקמים את יחידת הבסיס קרוב אליהם, לצד המיטה או על שולחן העבודה, דבר זה חושף את המשתמש לרמות קרינה גבוהות ומיותרות למשך שעות עבודה או שינה ארוכותכמובן לא תמצאו אזהרה בנוגע לדבר על המכשיר, על האריזה, או בחוברת ההסברים. בחוברת ההסברים, בחלק מהמכשירים תמצאו אזהרה שלא כדאי להימצא 40 סנטימטר ליד תחנת הבסיס, אבל מעבר לכך זה, בסדר גמור, לכאורה


המלצות

  • כדאי ורצוי להשתמש בטלפון חוטי. 
  • מי שחייב להשתמש בטלפון אלחוטי כדאי להשתמש בטלפון שיחידת הבסיס שלו לא משדרת גם במצב המתנה.
  • מי שיש לו טלפון מסוג DECT וחייב להשתמש בו יעשה טוב אם ימקם את יחידת הבסיס במרחק רב ככל הניתן מאנשים כדי לצמצם את חשיפתם לקרינה המשודרת מתחנת הבסיס במשך כל היום והליל.
  • בנוסף יש לציין כי בעת שימוש בטלפון אלחוטי מכל סוג, היחידה הניידת פולטת קרינה אלקטרומגנטית בצורה דומה לטלפון סלולרי. לכן אני ממליץ לא לעשות בכלל שימוש בטלפון אלחוטי, ומי שחייב אז לצמצם את השימוש ומשך השיחות ככל הניתן.

סרטון בנושא טלפונים אלחוטיים מסוג DECT:

כולי תקווה שאנשים שרואים את הסרטון הזה ינתקו את מכשיר הטלפון האלחוטי שלהם משקע החשמל, או לפחות ירחיקו אותו מאזור בו יושבים, ישנים ועובדים אנשים.

בסרטון זה ניתן לראות את כי תחנת הבסיס של טלפונים מסוג DECT  פולטת קרינה RF EMR  במשך כל הזמן, גם כאשר הטלפון במצב המתנה. הקרינה נפלטת מתחנת הבסיס 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. כמובן לא תמצאו שום הזהרה בנוגע לדבר על המכשיר, על האריזה, או בחוברת ההסברים.

סרטון בעברית: 

קרינה קבועה מתחנות בסיס של טלפונים אלחוטיים

סרטון באנגלית:
רכישת טלפון אלחוטי נמוך קרינה:


עדכון 2015
יש היום בשוק כמה וכמה טלפונים שמתהדרים ביותם נמוכי קרינה, לא כולם באמת מכבים את השידור לחלוטין באין שיחה.
אלו שכן הם של חברת SIEMENS וחלק מהדגמים של VTEC.
בשני המקרים יש להגדיר ולפעיל את המצב המיוחד (ECO DECT ו ECO DECT PLUS ב SIEMENS) דרך תפריט ההגדרות של הטלפון.
כרגע אני לא יודע איזה דגמים ספציפיים יש בשוק עם התכונות הללו.
ממליץ לבדוק לפני הרכישה את תיאור התכונה על האריזה של המכשיר בדבר "התעמת העוצמה" ו"כיבוי מלא" ולאחר הרכישה לבדוק עם מד קרינה ביתי שאכן קניתם נכון והגדרתם נכון.בעבר היו בשוק מספר דגמים של טלפונים אלחוטיים מבית SIEMENS אשר ניתן היה להדליק בהם את הפונקציות ECO DECT  (מצב חיסכון) ו  ECO DECT  + (מצב חיסכון +). כאשר שתי האופציות דלוקות וכאשר אין צימוד של שלוחה נוספת תפסיק תחנת השידור (הבסיס) של הטלפון לשדר זמן קצר לאחר סיום השיחה.


לאחר הקנייה יש לקנפג את הטלפון לפני שימוש ראשוני, ולהדליק את "מצב חסכון" ו"מצב חסכון פלוס"

הטלפון הזה עדיין פולט קרינה בזמן שימוש ולכן לא ממולץ לרגישים לקרינה!

אני לא בעד שימוש טלפונים אלחוטיים בכלל, אבל אם אתם חייבים אז מכשיר טלפון אלחוטי נמוך קרינה הוא הרע במיעותו. 

כרגע אין אנו בקשר אם אף משווק של מכשירים אלו ולכן לא נוכל להפנות ולתת הנחה בקניה כמו שעשינו בעבר.  


מכשיר זה אזל מהמלאי של חלק מהספקים!
 
ניתן לרכוש מכשיר זה ודומים לו בחנויות החשמל.
הדגם המומלץ הוא SIEMENS A400 יחיד, ללא שלוחות


 
כל הזכויות שמורות
 (c) "No Radiation For You" 1/1/2010
צור קשר בכתובת דואר אלקטרוני:
Comments