להיות רגיש לקרינה

רגישים לקרינה צרו קשרכיום (נכתב בשנת 2010, אני מעדכן מידי פעם את סיפור בדף הבא...) אני בן 35, עובד בתעשיית ההי-טק הישראלית מזה 14 שנים ורגיש לקרינה (רמה קשה או בינונית) מזה 4 שנים.

כאשר אתה רגיש לקרינה כל חייך מושפעים מחשיפה לקרינה אלקטרומגנטית, כל יום, כל שעה. כדי לנהל אורח חיים קרוב לנורמלי, רגיש לקרינה חייב להבין איך לשלוט על החשיפה שלו לקרינה. הכוונה היא כי רגיש לקרינה צריך לשמור על עצמו, כל דקה, כל שעה וכל יום בשנה, מפני חשיפה לקרינה אלקטרומגנטית. אפילו שיחה קצרה בסלולרי או שהייה של כמה דקות ליד מקור קרינה יכולים לגרום לרגיש לקרינה לכאבים חזקים והופעת תסמינים נוספים של מחלות קרינה. התסמינים יכללו כאבי ראש, עייפות כרונית, בעיות זיכרון, אובדן ריכוז, רעד, בלבול, הסמקה, גלי חום, בעיות עיכול, בחילה ועוד. רגיש לקרינה יכול להרגיש מצוין ולאחר כמה דקות נורא. המעבר ממצב תקין לכאב או אי נוחות - הוא מהיר מאוד.

לפני שלמדתי איך לשלוט על החשיפה שלי לקרינה ולהגן על עצמי מפניה, סבלתי רבות מכאבי ראש כבדים ורצופים. יום אחד התעוררתי עם כאב ראש, שלא עבר במשך 18 חודשים. כאב שליווה אותי כל היום, בכל מקום. הלכתי איתו לעבודה, חזרתי איתו מהעבודה, הלכתי לישון איתו, התעוררתי בלילה והוא היה שם, וגם בבוקר שלמחרת. כך, במשך שנה וחצי.

בשנים האחרונות ניסיתי דרכים, שיטות, כלים, טיפולים רפואיים ורפואה משלימה כדי לנסות ולצמצם את הכאבים ואת השפעת הקרינה על חיי. לאחר זמן מה, הצלחתי להבין מה עובד ומה פחות, מה משפיע ומה לא, והצלחתי להביא לשיפור ניכר באיכות חיי.

כעת, בהיותי רגיש לקרינה כבר 4 שנים, ולאחר שלמדתי על בשרי את הנושא, אני מעוניין לחלוק את הידע ואת הניסיון עם רגישים לקרינה בכל העולם. למדתי כי רגיש לקרינה חייב לקחת שליטה על חייו ולהיות פעיל בנושא. רגיש לקרינה לא יכול לחכות שאחרים יעשו בשבילו, הוא חייב לקום ולעשות מעשה. רגיש לקרינה חייב לדעת מה מפריע לו, למדוד את הקרינה, להפחית את חשיפתו אליה ולהתגונן מפניה. בעולם של היום אף אחד לא יעשה את זה בשבילך, אתה חייב לעזור לעצמך, אחרת התוצאות יהיו הרות אסון.