מדידה‏ > ‏

מדי קרינה ביתיים

שימוש במד קרינה ביתי - משפר הבנה והתמודדות

המדידה על ידי מד קרינה ביתי מהיר תורמת לידע, להבנה, למציאת מקורות הקרינה, שמירת מרחקי ביטחון, מציאת נקודות חדירות קרינה ומיגון קרינה. מדידה של רמות קרינה באופן עצמאי היא לדעתי הדרך הטובה ביותר לבדוק רמות קרינה בבית ולטפל בבעיות לפני שנגרם נזק. נדגיש נזכיר ונאמר כי כדי למדוד קרינת רדיו בצורה טובה ולזהות מקורות קרינה ביתיים כגון מכשירי סלולר, ראטורים וציוד קצה של WIFI - למשל מחשבים ניידים וטאבלטים, ציוד בלוטות, ועוד, חובה להשתמש במד קרינה מהיר המודד את הקרינה אלפי פעמים בכל שנייה. מד קרינה איטי לא יוכל "לראות" את הקרינה מציוד זה. מד קרינה ביתי מהיר הוא כלי בסיסי בהתמודדות עם רגישות לקרינה ופריט חובה בידי כל רגיש לקרינה. מד כזה ישמש אתכם במשך שנים רבות לבדיקות חוזרות ונשנות לפי ובעת הצורך. עלות מד קרינה ביתי מהיר היא החל מ590 ש"ח למד נוריות פשוט. המד המומלץ ביותר שלנו הוא ה  CORNET ED88TPLUS, הוא מד מספרי, ועלותו החל מ850 ש"ח. 

בשוק היום יש מדי קרינה ביתיים זולים מאוד, רובם מתוצרת סין, שאינם מתאימים לביצוע המדידות. זאת בגלל שהם איטיים מידי ומודדים את הקרינה רק פעמים ספורות בשנייה (אותה בעיה כמו ברוב מדי הקרינה המקצועיים). זאת בעוד ציוד אלחוטי ביתי משדר אלפי פולסים בשנייה, אבל רוב השנייה אין כל שידור (DUTY CYCLE נמוך). כדי "לראות" קרינה זו דרושים מדי קרינה מהירים (SAMPLING RATE גבוה).  לכן אנחנו ממליצים רק על שימוש במד קרינה מהיר, המודד את הקרינה, בדגש על קרינת רדיו, אלפי פעמים בשנייה. כל אחד יכול להשתמש במדי קרינה ביתיים

ברכישת מד קרינה ביתי באתר זה או באתר החנות מקבלים מדריך משתמש בעברית, סרטוני הסברים והדרכות, הסברים על התקנים, על שיטות המדידה, על צמצום החשיפה, ותמיכה באימייל. כל זאת כדי לאפשר לכם כניסה מהירה לנושא ולגדיל את הסיכוי שלכם להצליח להשתמש במד הקרינה ולקבל ממנו מידע רלוונטי ומהימן שיוביל למציאת הבעיות, ביצוע צעדים לצמצום חשיפה, בחירת המיגון הנכון ובדיקה ומעקב אחר רמות הקרינה בתום השיפורים.

אנחנו עושים הכל כדי להקל ולקצר את תהליך הלמידה. אמנם יש לצפות לתהליך למידה מסוים, אבל בעיקרון הפעלת מד קרינה ביתי פשוטה כמו הפעלת טלוויזיה והרבה יותר פשוטה מהפעלת סלולרי חכם או מחשב. מדי קרינה ביתיים המומלצים במיוחד

CORNET ED88TPLUS עם חיבור למחשב מד קרינה (קרינה רדיו + שדה מגנטי וחשמלי בתדר נמוך)  הביתי המומלץ ביותר . כולל תצוגה מספרית מרובת נתונים ואפשרות חיבור למחשב לשימוש מתקדם במצב קרינת רדיו (דרך תוכנה מיוחדת). 

ENV RD-10

ENV RD-10 

מד קרינה (קרינה רדיו + שדה מגנטי וחשמלי בתדר נמוך) ביתי מומלץ למי שמעדיף מד נוריות ולא רוצה להסתבך עם תצוגה מספרית. לרגישים לקרינה שרוצים מד מתריע בכיס, למי שרוצה חיבור למחשב למדידה (עם כבלים מיוחדים) למד סוללה נטענת וחיבור למחשב לשימוש מתקדם.

החל מ590 ש"חאיך מד קרינה ביתי יכול לעזור לכם

1. מאפשר זיהוי מקורות קרינה בתוך הבית.
2. מאפשר הבנת מרחקי ביטחון ממקורות קרינה בתדר נמוך (בקרינת רדיו-סלולרי-אלחוטי אין באמת מרחקי ביטחון).
3. מאפשר זיהוי נקודות בהן הקרינה חודרת אל הבית מהשכנים ומהסביבה
4. מאפשר לדעת איזה מכשירים חשמליים-אלקטרוניים מקרינים, לכמה זמן ומתי.
5. מאפשר לוודא כי צעדים שאתם עושים לצמצום חשיפה אכן מצמצמים את החשיפה שלכם.
6. מאפשר לבדוק כי צעדי מיגון שעשיתם אכן עובדים.
7. מאפשר להשאיל את המד לחברים ומשפחה.
8. מאפשר מדידה רב פעמית בכל יום וזמן שתרצו.

מה חשוב במד קרינה ביתי


 1. הכי חשוב - מהירות תגובה - בעיקר במדים למדידת קרינת רדיו חשוב שהמד ידגום מספר גדול ככל הניתן של מדידות במשך השנייה. זאת מכיוון שבעולם של היום רוב מקורות הקרינה (למשל WIFI, WIMAX, CDMA, , UMTS, LTE, DECT ) אינם משדרים כל השנייה אלא חלקים ממנה. מד איטי לא יצליח למדוד מקורות אלה, גם אם המד עצמו מתהדר בדיוק מצוין, בכיול ממעבדות מפורסמות וגם אם הוא מד מקצועי ויקר. מד איטי יוכל לחוש בקרינה זו רק אם הוא מאוד קרוב אל מקורות הקרינה, בערך חצי מטר מהם (וגם אז הוא לא בדיוק מודד אותם, אלא יותר "מרגיש" אותם או מגלה אותם). למידע נוסף ראו לחצו כאן...
 2. קלות ופשטות הפעלה
 3. הצגת נתונים ברורה
 4. אמינות לאורך שנים.
 5. דיוק - במדים בתדר נמוך חשוב הדיוק של המד. במדים בתדר גבוהה נתון הדיוק הוא משני בשל הקושי במדידה של האותות המהירים ונמוכי ה DUTY CYCLE, בגלל שוני בשיטת העבודה בין מד למד ושיטות כיול שהן לדעתי מיושנות ולא רלוונטיות (ראו למטה). מה שיותר רלוונטי במדי קרינה ביתיים לתחום קרינת הרדיו-סלולר (תדר גבוה) זה יכולת גילוי התלויה במהירות תגובה של המד וברגישות שלו. ראו סעיף מספר 1 ברשימה זו.
 6. כיול - רלוונטי בעיקר למדים מקצועיים אשר נעשה בהם שימוש יום יומי בתנאי שטח או מעבדה.
  במדי קרינה ביתיים לא רלוונטי בגלל עלות הכיול שבדרך כלל דומה או עולה על עלות המד עצמו. במדים לקרינה בתדר גבוהה (קרינת רדיו וסלולרי) שיטות הכיול אינן נכונות לדעתי. למידע נוסף לחצו כאן...


מה כל מדי הקרינה לא מסוגלים לעשות

ככל שזה ישמע מוזר, מדי קרינה לא מסוגלים למדוד את כל הקרינה בגלל מגבלות טכניות רבות (מהירות דגימה, רוחב פס, חוסר יכולת למדוד ריבוי אותות וכו). לצערי גם מדי קרינה ביתיים וגם מדים מקצועיים, יקרים הרבה יותר, סובלים מהמגבלות האלה.לקוחות שירכשו מד באתר יהנו מ:

 1. מדריך משתמש בעברית
 2. סרטוני הדרכה על מד הקרינה
 3. סרטון הדרכה על סוגי הקרינה, מקורות הקרינה, צמצום החשיפה, מדידה ומיגון
 4. אחריות שנה על ידי היבואן בישראל
 5. אימייל הסברים מפורט עם קישורים נבחרים לדפי האתר
לקוחות שיגיעו לפגישה פגישת הדרכה של שעה בתיאום מראש (א-ה, 10:00-14:00, בזכרון יעקב) בתשלום נוסף של 100 ש"ח :
 1. הדרכה אישית על שימוש במד (יש לתאם מועד מראש, הפגישה בזכרון יעקב)
 2. התנסות במדידות קרינה לפני רכישה
 3. הסברים בסיסים על סוגי הקרינה.

פגישת התרשמות
קראו את המידע המוצג בדף זה ובדפי המשנה, העיפו מבט בתמונות ובסרטונים. אם אתם עדיין מרגישים לא בטוחים בבחירה הנכונה בשבילכם, צרו קשר ונשתדל לעזור לכם בבחירה. צריכים המלצות על מדי קרינה ביתיים ועל מודדי קרינה מוסמכים?


כדי להזמין בודק קרינה מוסמך ומומלץ ( עובד עם מדי קרינה רגישים ומדויקים),  או לרכוש מדי קרינה פשוטים וביתיים לביצוע בדיקות קרינה ביתיות בעצמכם מתי שרק תרצו, צרו קשר באימייל norad4u@gmail.com  או מלאו את טופס יצירת הקשר (לחצו כאן ומלאו את הטופס בחלון החדש שיפתח) ונחזור אליכם כדי להסביר ולתת עצה. 
מכיוון שהכי טוב זה להתרשם ממד קרינה לפני שקונים אנחנו מזמינים אתכם לקבוע פגישת התרשמות ממדי הקרינה השונים (אנחנו נמצאים בזכרון יעקב). לשם קביעת פגישה אתם מוזמנים ליצור קשר באימייל norad4u@gmail.com ונחזור אליכם בהקדם.ההמלצות בקצרה על מדי קרינה בלתי מייננת מובילים:

 מטרה ושימושים \ פרטים \ המלצה  מד   תחום תדר  תמונה וקישור לפרטים נוספים
המד המומלץ ביותר (02-2018)
  דגם חדש ומתקדם 
 שיפור של ה ED88T 
26/10/2019 - קיים במלאי - כמות מוגבלת!
ייחודו של המד באפשרויות מדידה מתקדמות,
תצוגה מספרית מתקדמת,
אפשרות חיבור למחשב ועוד.


כמו ה CORNET ED88T עם השיפורים הבאים:

 1. חיבור USB לשימושים מתקדמים (עתידי)
 2. חיבור לאוזניה
 3. כפתור הדלקה חדש
 4. תצוגה גדולה יותר
 5. מבנה חדש וסידור כפתורי הפעלה נוח ופשוט יותר
 6. אינדיקציה למצב סוללה
בשאר התכונות זהה לED88T (ראה למטה).   CORNET ED88TPLUS   RF - 100MHz - 8GHz 

  EL30 - 50Hz - 1KHz 
ELF600 - 50Hz -10KHz
Efield 
- 50Hz -50KHz


CORNET ED88TPLUS

החל מ 850 ש"ח

מד קרינה ביתי מבוסס נוריות המומלץ ביותר

ייחודו של מד זה בקלות ההפעלה, סוללה נטענת ואפשרות הכנסת המד לכיס ושימוש בו כאזעקה לרגישים לקרינה.

מאפיינים עיקריים:
 • קטן קטן קטן, מה זה קטן, זעיר!
 • מד נוריות למתקשים בקריאת תצוגה מספרית.
 • אזעקה ומשוב קולי.
 • סוללה נטענת בחיבור MINI USB
 • אפשרות חיבור למחשב לביצוע מדידות ארוכות על ציר הזמן (עם כבלים מיוחדים ותוכנה ייעודית) ולעדכון תוכנה
 • מהירות דגימה של 20000 בשנייה.
מתאים בעיקר בכמד פשוט ביתי או להדרכה, כמד התרעה בכיס של רגישים לקרינה, כמד לשימוש מתקדם בחיבור למחשב.
הפעלת המד לא דורשת הבנה במדידה מספרית ומתאפשרת מדידה קלה ומהירה של רמות הקרינה, זיהוי מקורות קרינה, זיהוי חדירות קרינה, בחינת יעילות מיגון או צעדי צמצום חשיפה ועוד. 
  ENV RD-10 

 מודד קרינת רדיו - RF 100MHz- 8GHz

מודד שדה מגנטי  50Hz-10000Hz

מודד שדה חשמלי 50Hz-50000Hz

ENV RD-10

כולל מע"מ ומשלוח בדואר רשוםמד קרינה ביתי TRI FIELD 2  


מומלץ כמד לשדות חשמלי ומגנטי בתדר נמוך!

מד קרינה לתדר נמוך - שדה מגנטי ושדה חשמלי מארונות חשמל , קוי מתח גבוה, שנאיים, ציוד חשמלי ועוד.

 • מד מצוין וקל להפעלה לתחום התדר הנמוך. 
 • גם שדה מגנטי וגם שדה חשמלי!!!
 • תלת צירי (לשדה מגנטי בתדר  נמוך)!
 • מודד גם קרינת רדיו באופן בסיסי (פחות אהבתי).

זהו המד המומלץ אם אתם צריכים מד לתדר נמוך, זול, קל להפעלה, פשוט ונוח. בדרך כלל יירכש כמד שני לאחר רכישה של CORNET ED88TPLUS
המד מתוכנן ומיוצר בארה"ב.

  TRI FIELD 2


  שדה חשמלי ומגנטי
40Hz - 100KHz  

קרינת רדיו
20MHz-6000MHz

 
TRI FIELD 2


 מד קרינה דיגיטלי לשדה מגנטי בתדר נמוך!
אפשרות הפעלה מגוונת.

 • תלת צירי.   
 • ELF+VLF

למי שרוצה מד דיגיטלי לתדר נמוך. תלת צירי, בעל אפשרות הפעלה מגוונת.

שדרוגים אפשריים:
 1. תעודת כיול
 2. קופסה קשיחה
 3. יציאה קולית 3.5mm לאוזניות או לוגר
 4. לוגר USB

 UHS2 של ALPHA LABS

 שדה מגנטי בתדרים נמוכים: 

13Hz - 75KHz  
 

 
UHS2 מד קרינה לתדר נמוך

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=DZEA85PYN73JW
1865 ש"ח כולל משלוח וכולל מע"מ


 מד שדה מגנטי למודדים מוסמכים!

מד קרינה דיגיטלי לשדה מגנטי בתדר נמוך המאושר לשימוש על ידי המשרד להגנת הסביבה אני ממליץ על ה  Kaise SK8301


תלת צירי
כולל תעודת כיול 
שדה מגנטי בלבד

 Kaise SK8301

  40Hz - 1KHz

 
KAISE SK8301

2800 ש"ח לא כולל מע"מ


הקדמה

מד קרינה מאפשר "לראות" את הקרינה שלה אין ריח, טעם או צבע. בעמוד זה אתן סקירה של מספר מדי קרינה אשר בהם התנסיתי. לפני שאתחיל לספר, להסביר ולתת דוגמאות אני מעוניין להבהיר כי אינני מנסה למכור דבר.  מדי הקרינה המופיעים בעמוד זה נבדקו על ידי ואת חלקם הגדול יש ברשותי. אני רושם כאן את רשמיי, את הביקורת ואת ההמלצות שלי כתוצאה משימוש יום יומי במדים, מתוך תקווה כי הדברים יסיעו למי שרוצה לדעת קצת יותר על המדים ולאלה המחפשים מידע רלוונטי לפני הרכישה.

אני מאמין כי כדאי מאוד שיהיו מדי קרינה בכל בית מכיוון שבכל בית מודרני ישנם מקורות קרינה רבים ומגוונים ומד קרינה יאפשר לכם לזהות אותם ולהתנהג בהתאם כדי לצמצם את חשיפתכם לקרינה. קרינה היא בלתי נראית, חסרת ריח וצבע וללא מד קרינה לא ניתן לזהותה.

אני לא ממליץ לרכוש בחו"ל בגלל שאין אחריות על המדים ובגלל שתדרשו בכניסה של המד לארץ לשלם מכסים ומע"מ (במקרה שמחיר המד מעל $75). 


סרטון - מדי קרינה ביתיים: 

הסרטון מתוך חוגי הבית שלנו


רכישת מדי קרינה

אני מאמין כי רכישת מד קרינה ביתי פרטי היא דבר נכון וחכם ברוב המקרים, בייחוד כאשר הרוכש הוא רגיש לקרינה. הדבר הטוב ביותר במד קרינה ביתי פרטי הוא שהוא שייך לך, תמיד שם, מוכן למדידה ואפשר להשתמש בו יותר מפעם אחת. אתה יכול להשתמש בו מספר פעמים כדי לחשוף מקורות קרינה שונים, בשעות שונות, בימים שונים ובמקומות שונים, בבית, בעבודה, אצל משפחה או חברים. ניתן באמצעותו לבצע ניתור של מקור קרינה, כלומר לבדוק את אותו מקור קרינה, מספר פעמים ביום, כל יום על פני מספר ימים או שבועות.

באמצעות מד קרינה פשוט ניתן לחשוף בקלות בעיות של רמות קרינה גבוהות, והדבר מהווה את השלב הראשון בפתרון הבעיה (אם על ידי הרחקת המקור, ביטולו, או התקנת מיגון וחסימה). בנוסף, באמצעות מד קרינה ביתי פשוט ניתן לבדוק מוצרים בטרם קנייתם כדי להבין מתי וכמה קרינה הם פולטים, וזאת עוד לפני שרכשת אותם (זו למשל הדרך הטובה ביותר להבין איזה טלפון אלחוטי מקרין כל הזמן ואיזה טלפון מקרין רק כשמדברים בו).

אני מאמין כי בעולם של היום כל בית-אב חייב שיהיו לו מד קרינה ביתי לתחום התדר הגבוה ולתחום התדר הנמוך או שני מדי קרינה, אחד לתדר גבוה (RF ) והשני לתדר נמוך (ELF ), בייחוד לנוכח הכמות הגדולה מאוד של מקורות קרינה ביתיים ואישיים, חלקם בתחום התדר הנמוך(מכשירי חשמלי ומערכות חשמל) ורובם בתחום התדר הגבוה (ציוד סלולרי ואלחוטי).

בעבר היה ניתן לרכוש מדי קרינה פשוטים וקלים להפעלה, לתדר נמוך וגבוה ולשימוש ביתי, בעלות של החל מ400 ש"ח. מדים אלו היו מדי נוריות מוגבלים. היום ניתן לרכוש מדים ביתיים מתקדמים ואינפורמטיבים הרבה יותר בעלות של החל מ750 ש"ח. מדים אלו יאפשרו לכם לחשוף מקורות קרינה בביתכם או במקום העבודה, להבין יותר טוב את נושא הקרינה, יעזרו לכם לצמצם חשיפה לקרינה, יאפשרו לכם לבדוק לפני ואחרי ביצוע שינויים ומיגון ויוכלו לתת תמונה טובה של רמות הקרינה סביבכם.


חלוקה לדרגות שונות של מדי קרינה

מדי קרינה פשוטים מאוד– אינדיקטורים, גלאים, מראים אם יש או אין קרינה, ואם יש אז האם יש הרבה או מעט קרינה, בדרך כלל נותנים חיווי מאוד בסיסי, בדרך כלל נוריות.

מדי קרינה ביתיים – מדי קרינה פשוטים וזולים אשר בנוסף לאינדיקציה בסיסית נותנים גם מידע מספרי. ישנם מדי קרינה ביתיים פשוטים יותר ומשוכללים יותר. המשוכללים יותר יהיו בעלי פונקציות מתקדמות כגון HOLD, MAX , ממוצע. חלקם יאפשרו מדידה במספר צירים. חלקם בעלי יכולת חיבור למחשב וניתור על פני זמן.

מדי קרינה מקצועיים – מדי קרינה מתקדמים, איכותיים ומדויקים המיועדים לשוק המקצועי, לרוב מרובי פונקציות מתקדמות ואפשרות הגדרה ותכנות גמישות ומרובות אך בדרך כלל סובלים ממהירות דגימה נמוכה מאוד. בין השאר גם מדים המאושרים לשימוש מודדים מקצועיים על ידי המשרד להגנת הסביבה. כאמור לרוב מדים אלו מדויקים יותר אבל סובלים ממהירות דגימה נמוכה משפיעה מאוד על המדידה וגורמת לכך שהמד מראה תמונה חלקית בלבד בייחוד במדידות של קרינת רדיו-סלולר מציוד ביתי.

מדידת ריבוי מקורות וריבוי תדרים

רצוי לציין כי רוב המדים לקרינה אלקטרומגנטית בתדר גבוה (סלולרי, WIFI, אנטנות סלולריות, טלפונים אלחוטיים ועוד) שנתקלתי בהם עד היום (מקצועיים ופשוטים כאחד) אינם מסוגלים למדוד ריבוי מקורות קרינה וריבוי תדרים באופן נכון. המגבלה נובעת באופן פעולת המדים והקושי בלסכם את רמות הקרינה בכל התדרים. לכן במדידה של מקורות קרינה המשדרים בכמה תדרים (למשל WIFI, טלפון סלולרי דוור שלישי או אנטנות סלולר) או במדידה בה קיימים מגוון מקורות קרינה התוצאות לא יהיו מדויקות ובדרך כלל נמוכות מהמצב בשטח. עדיין ניתן להשתמש במדים אלו כדי לחשוף מקורות קרינה מגווני תדר וכדי להבין כיצד למגן וכיצד לצמצם את החשיפה מהם.

MICROALERT 2 - RADIO/MICROWAVE ALARM


   

מומלץ במיוחד לרגישים לקרינה!!!
המד הזה תמיד בכיס המכנס שלי. הוא מאפשר לי לדעת מתי אני נחשף לרמת קרינה חריגה, בעבודה, ברחוב ובמקומות בילוי. המד הפצפון הזה הוא יותר אזעקה המתריעה מפני המצאות של קרינה בתדר גבוה מאשר מד קרינה. ל MICROALERT 2 אין תצוגה של מספרים או יחידות והחיווי להמצאות קרינה הוא באמצעות צפצוף טורדני. ככל שתהיה יותר קרינה הוא יצפצף יותר פעמים בדקה, כמו מד גייגר. בנוסף הוא מאוד מאוד קטן (השפתון להמחשה) ויכנס לכיס החולצה בקלות (וישאיר גם מקום לטלפון סלולרי כבוי).

בדופן הימנית יש כפתור (לא נוח כל כך) לשליטה על רגישות המכשיר, ובדופן העליונה כפתור כיבוי-הדלקה ונחיר לרמקול הזעיר. בדופן האחורית ישנו בורג אחד שהסרתו תאפשר פתיחת המכשיר להחלפת סוללה. המעגל האלקטרוני פשוט מאוד והסלולה (קטנה מאוד של שעונים) אמורה להחזיק שלוש שנים (זמן פעולה אופייני מצויין על ידי היצרן). המד הפצפון מגיע עם תפס קטן האמור להיצמד למד על ידי דבק דו צידי ( "אמור" זה שם של דג - בדיחה) אבל לא נראה לי שזה יחזיק מעמד. לעומת זאת המד עצמו עושה רושם של צעצוע קטן ועמיד לכל זעזוע (אין בו כמעט שום דבר שיכול להישבר). המד מיוצר בארצות הברית .

יתרונות: 

 • קטן 
 • בלתי שביר 
 • חיי סוללה ארוכים (לפי הצהרת היצרן) 

חסרונות: 

 • חיווי קולי בלבד.

לסיכום:

ה MICROALERT 2 מומלץ (מאוד מאוד מאוד) כמערכת אזעקה לרגישים לקרינה. ניתן להשתמש בו גם כמד פשוט למתן אינדיקציה של "יש" או "אין" ולחיפוש וחשיפה של מקורות קרינה.

רכישה:

המד הזה יקר מאוד בגלל עלות המשלוח לארץ (גם ב אי-באי תשלמו 50 דולר משלוח). אם אתם רגישים לקרינה ורוצים כזה מד ניתן לרכוש אותו בקישור למטה ישירות מהיבואן. המחיר הוא 540 ש"ח כולל משולח ולאחר הנחה מיוחדת.


ENV RD-10 מד קרינה ביתי פשוטפותח בישראל לפי דרישות שלנו, מד קרינה ביתי פשוט 
הENV RD-10 היינו שיפור מד קרינה ביתי פשוט בעל תצוגת נוריות ומשוב קולי.
 למד יש גם אפשרות של חיבור למחשב למטרת ביצוע מדידות על משכי זמן ארוכים. 
 ניתן לרכוש דרך האתר וניתן להגיע לפגישה אישית אצלנו בתיאום מראש (הפגישה בתשלום).
מתאים במיוחד ל:
מי שרוצה מד פשוט וקל במיוחד להפעלה,
 לרגישים לקרינה שצריכים מד מתריע קולית,
למשתמשים מתקדמים שרוצים LOGGER בחיבור למחשב או לאנדרויד.ENV RD-10 מחובר למחשב ENV RD-10

ENV RD-10 מודד שדה מגנטי בתדר נמוך מארון חשמלENV RD-10 מודד שדה חשמלי ממפסקי חשמלENV RD-10 מודד קרינת רדיו מראוטר אלחוטי


תקציר הוראות הפעלה

סקירה נרחבת של המד

.

ה ENV RD-10 מומלץ כמד ראשון למי שלא מסתדרים עם מספרים!!!

המד הזה הוא בעצם גלאי קרינה משוכלל. רמות הקרינה מיוצגות על ידי נוריות כך שגם מי שלא מסתדר עם יחידות קרינה ומספרים רצים יכול להפעילו, להבין את רמות הקרינה, למצוא מקורות קרינה וחדירות קרינה, לבדוק יעילות של מיגון ופתרונות ועוד. למד יש גם משוב קולי (המד מצפצף כאשר רמות הקרינה גבוהות יחסית). הבד מסוגל למדוד קרינת רדיו-סלולר-אלחוטי, שדה מגנטי וחשמלי בתדר נמוך. המד הוא חד צירי. המד בעל אפשרות לחיבור למחשב שימושים מתקדמים  כדוגמת מדידה על פני משכי זמן ארוכים (MONITORING) ועדכון גרסת תוכנה בעתיד. בעל סוללה פנימית ונטענת דרך חיבור ה MINI USB. ניתן להפעיל את המד במצב רגיש במיוחד לקרינת RF בו המד יצפצף הרמות נמוכות עוד יותר ויאפשר לרגישים לקרינה להתרחק והתחמק ממקורות קרינה בעוד מועד. 

יתרונות ומאפיינים

 • קומפקטי וזול, נכנס לכל כיס
 • קל ופשוט להפעלה 
 • מודד קרינת רדיו, שדה מגנטי ושדה חשמלי
 • מהיר מאוד (חשוב מאוד בקרינת רדיו)
 • משוב קולי
 • מצב אזעקה רגיש במיוחד לרגישים לקרינה
 • סוללה נטענת פנימית.
 • חיבור למחשב לעבודה עם תוכנה יעודית.
 • מודד קרינת רדיו 100MHz- 8GHz
 • מודד שדה מגנטי 50Hz-10000Hz
 • מודד שדה חשמלי 50Hz-50000Hz
 • 20000 דגימות בשניה, מציג את המדידה המקסימלית מתוך ה4000 דגימות חמש פעמים בכל שניה.
 • אזעקה מעל רמה שנכבעת מראש
 • מדידה ביחידות של:W/m2, uT, mG
 • אפשרות חיבור למחשב לצורך עבודה עם תוכנה, תצוגה מספרית, מעקב אחרי עוצמות הקרינה על ציר הזמן למשך שעות (MONITORING), שמירת מדידות ועדכון תוכנה. 
 • אחריות שנה
 • מיוצר בישראל! 
 • אחריות שנה על ידי היצרן

חסרות 

 • חיישן בציר אחד בלבד (בתחום ה RF אינו חיסרון ובתדר נמוך אפשר בקלות להתגבר על כך). 

לסיכום

המד המומלץ ביותר למשתמש הביתי שלא רוצה להסתבך עם מדידה מספרית. 
מתאים כמד מתריע לרגישים לקרינה. 
תכונות מתקדמות בשימוש עם מחשב. 
סוללה נטענת.

Manufacture's data sheet:


FEATURES
Operation mode: Tri-mode of operation
 • (RF mode): High frequency RF Broadband
 • (Gauss mode): Low frequency Magnetic field 
 • (Electric Field mode): Low frequency Electric field 
Frequency range & sensitivity: 
 • RF mode: 100MHz to 8.0GHz 
 • -60dBm to +5dBm, 14mv/m-26v/m, 0.5uw/m-sq to 1.8 w/m-sq 
 • Gauss mode: (1)50Hz to 10KHz (0.1uT to 50uT)/ (1mG to 500mG), (2)50Hz to 1KHz (0.01uT to 1uT)/ (0.1mG to 10mG)
 • Electric field mode: 50Hz - 10KHz (10v/m to 1000v/m)
Frequency Display: 100MHz to 2.7GHz
Signal : Analog RF(AM/FM) and high speed digital burst, RF, GSM,TDMA,CDMA,PCS,Wi-Fi 2.4GH, 5.8GHz,             3.6GHz WiMAX, 3 - 6GHz Ultra-Wide-band, 3G, 4G and AC smart meter. AC high voltage power line,             Transformer, Motor, Appliance EMFDisplay mode: dBm, mW/m2, V/m, uT, mGauss, MHz
Display: Graphics LCD multi-digit power level display, moving 
Histogram, level bar display, color LED segment.
Function: RF power level, LF magnetic field strength, Electric Field strength, signal frequency, Hold, MAX,                    Peak Average, Average, Sound output, audio Alarm, custom LED level


ביצוע מדידה על פני זמן באמצעות שימוש במד הקרינה ומחשב ביצוע מדידה על פני זמן באמצעות שימוש במד הקרינה וטבלט אנדרויד בניית מחזיק למד הקרינה

 Acousticom 2 גלאי קרינה רדיו 

 
גלאי קרינה The Acousticom 2 RF
 
The Acousticom 2 גלאי קרינה


מד נוריות זה (למעשה גלאי קרינת רדיו) הוא פשוט מאוד אבל מבוסס על הACOUSTIMETER AM-10 המוכר והטוב. זהו מד נוריות קטן מאוד (בגודל קופסת סיגריות בערך) ונכנס לכל כיס. הוא פשוט להפעלה. מאפשר גילוי של מקורות קרינה ובמידה מסוימת מדידה של רמות קרינת הרדיו-סלולר- אלחוטי. הוא מהיר מספיק כדי לראות גם מקורות קרינה ביתיים (אבל לא מהיר כמו הCORNET ED88T). בעל משוב קולי ואפילו סוג של אזעקה. מיועד לאנשים שלא רוצים להסתבך עם קריאה של מספרים מהתצוגה ומסתפקים ב"מאט" , "בינוני" ו"גבוה". סרגל הנוריות שלו מחולק חלוקה הגיונית לצבעים ירוק, צהוב, כתום ואדום. מגיע עם מדריך קצר למשתמש וסוללה 9V. יש לקחת בחשבון זמן משלוח ארוך ותשלום אפשרי של מע"מ ומיסים אחרים במועד קבלת המשלוח.

ניתן כרגע לרכישה בחו"ל באחד מהקישורים הבאים:


יתרונות

 • מהיר
 • מאוד פשוט להפעילו
 • משוב קולי
 • רגיש מאוד
 • מודד שיאי קרינה

חסרונות

 • אין תצוגה נומרית (מספרים).
 • יבוא אישי מחו"ל בלבד. יש לקחת בחשבון תשלום מיסים אפשרי בקבלת המוצר (בנוסף לתשלום בעת ההזמנה).
 • לא זול.

שורה תחתונה  

מד נחמד מאוד, קטן, זריז, לגילוי מקורות וחדירות קרינה. בעיקר למתקשים בהפעלה של מד מתוחכם יותר עם מדידה מספרית.

Acousticom 2 מד קרינת רדיו
CORNET ED88TPLUS

CORNET ED88T

CORNET ED88TPLUS

CORNET ED88TPLUS מדידת קרינת רדיו מראוטר אלחוטי WIFI

CORNET ED88TPLUS מדידת שדה מגנטי מארון חשמל

CORNET ED88T מדידת שדה חשמלי

דגם חדש ומשודרג 
הCORNET ED88TPLUS היינו שיפור של ה CORNET ED88T. 
זהו המד המומלץ ביותר כרגע(02-2018). 
ניתן לרכוש דרך האתר וניתן להגיע לפגישה אישית אצלנו בתיאום מראש (הפגישה בתשלום).

ה CORNET ED88TPLUS מומלץ כמד ראשון יחיד, תלת שימושי, מתקדם!!!

מד לקרינה אלקטרומגנטית בלתי מייננת תדר גבוה (סלולרי-אלחוטי-רדיו) ולשדות מגנטיים וחשמליים בתדר נמוך (קווי מתח גבוה, מכשירי חשמל, שנאיים). במצב RF מודד עד ל 8GHz. בעל משוב קולי וניתן לכוון רמה בה תושמע אזעקה קולית. בנוסף מציג גם את הרמה המקסימלית והממוצעת מרגע הדלקת המכשיר. בעל אפשרות לחיבור למחשב לשימושים עתידיים כדוגמת מדידה על פני משכי זמן ארוכים (MONITORING). 

יתרונות  (מודגשים המאפיינים החדשים בED88TPLUS)

 • חיבור USB לשימושים מתקדמים (עתידי)
 • חיבור לאוזניה
 • כפתור הדלקה חדש
 • תצוגה גדולה יותר
 • מבנה חדש וסידור כפתורי הפעלה נוח ופשוט יותר
 • אינדיקציה למצב סוללה
 • מד מהיר מאוד (כ 5000 מדידות כל חצי שנייה, מראה גם את המקסימום וגם את הממוצע של מדידות אלו כל חצי שנייה)
 • מדידה של קרינה בתדר גבוה (RF -סלולרי -אלחוטי, רדיו) ושדה מגנטי בתדר נמוך (ELF -מערכות חשמל, קווי מתח גבוה, ארונות חשמל, מכשירי חשמל) ושדה חשמלי בתדר נמוך.
 • מד תדר במצב RF בין תדרים 100MHz - 2700MHz.
 • טווח תדר רחב לתחום התדר הגבוה מ 100MHz עד 8GHz
 • טווח תדר רחב לתחום השדה מגנטי בתדר הנמוך מ 50Hz עד 10KHz
 • טווח תדר רחב לתחום השדה החשמלי בתדר הנמוך מ 50Hz עד 50KHz
 • רגישות גבוהה בתחום השדה המגנטי בתדר הנמוך, מודד החל מ 0.05mG.
 • תצוגה של 32 מדידות אחרונות (16 שניות מדידה אחרונות) על ציר הזמן - עוזר מאוד למצוא מקורות קרינה
 • משוב קולי (משמיע את הקרינה ומאפשר זיהוי המקור על ידי צליל)
 • התרעה-הזעקה קולית כאשר הקרינה עולה על רמה מסוימת לבחירה ל 0, -5, -10 ,-15, -20, -25, -30, -35 dBm.
 • מדידת ממוצע בחצי השנייה האחרונה, או החל מתחילת המדידה - מצב RF בלבד
 • רישום ערך המקסימום מרגע ההדלקה - ELF ו RF
 • אפשרות לכיוון רגישות מד הנוריות.
 • אפשרות להדלקת אור מאחורי התצוגה
 • אפשרות HOLD
 • תפריט SETUP
 • אחריות שנה על ידי היבואן.
חסרונות

 • חיישן בציר אחד בלבד (בתחום ה RF אינו חיסרון ובתדר נמוך אפשר בקלות להתגבר על כך).
 • סוללה רגילה מספיקה לכ3 שעות עבודה, כדאי להשתמש בסוללות נטענות.
 • בהתחלה קשה לעקוב אחרי כל המספרים. לאחר קצת אימון המד מספק נתונים שאף מד אחר במחיר הזה מספק.

לסיכום

המד המומלץ ביותר למשתמש הביתי. ה CORNET ED-88TPLUS הוא המד מצוין נוסף מבית CORNET. בנוסף למדידת תדר גבוה עד 8GHZ, ושדה מגנטי בתדר נמוך, התרעה קולית, אזעקה וממוצע, מתווספות התכונות החדשות והשיפורים: מהירות דגימה גבוהה יותר, מדידה של שדה חשמלי(מאפשר מציאת חוטי החשמל בקירות), מדידה של התדר החזק ביותר במצב RF, ממוצע מרגע ההדלקה במצב RF, כיוון רגישות מד הנוריות ועוד.
בקיצור - לקחו מד מצוין ED88T) ושיפרו אותו.Acoustimeter AM-10 RF meter


מד זה היינו הדור הבא של ה COM והוא מסוגל למדוד קרינת רדיו עד תדר של 8GHZ. יש לו אנטנה פנימית והוא מציג הן את ממוצע הקרינה והן את הרמה הרגעית (ביחידות שונות). רמות הקרינה מוצגות הן על תצוגה דיגיטלית והן על ידי פס נוריות. בנוסף המד מצויד ברמקול וניתן "לשמוע" את השידור. לאחר קצת אימון ניתן לזהות את סוג השידור הנקלט על ידי הרעש המושמע. המד מוזן ב2 סלולור AA (אצבע) וזהו יתרון. המד מגיע בתיבה מקצועית מפלסטיק. יש לקחת בחשבון זמן משלוח ארוך ותשלום אפשרי של מע"מ ומיסים אחרים במועד קבלת המשלוח.

יתרונות: 

 • עד 8GHZ
 • מדידת עוצמה רגעית וממוצעת (מיצוע על פני 1024 מדידות כל 0.35 שניות)
 • תיבה מיוחדת למד
 • מד מהיר המסוגל לגלות ולמדוד מקורות קרינה המשתנים במהירות
 • רגיש מאוד
 • משוב קולי

חסרונות:

 • יחידות מדידה שונות לממוצע( V/m) ורגעי(uW/m2) 
 • גדול 
 • יקר 
 • יבוא אישי מחו"ל בלבד. 
 • יש לקחת בחשבון תשלום מיסים אפשרי בקבלת המוצר (בנוסף לתשלום בעת ההזמנה).

לסיכום: 

מד טוב לסרטונים והדגמות, רגיש יותר מה THE COM METER.


רכישה:

ACOSTIMETER

לרכישת המד לחץ על התמונה מדי קרינת רדיו מבית Gigahertz Solutions


בסרטון מד HF-35C מודד מוני חשמל וגז אלחוטיים. סימו של לאופציות ההפעלה בהן נעשה שימוש

לאחרונה החלטתי להוסיף למבחר באתר את מדי הקרינה של Gigahertz Solutions בשל הפופולריות שלהם בארה"ב, קנדה ובאירופה. אלו מדים טובים מאוד, מדויקים ומאוד אך בדרך כלל לא כל כך פשוטים להפעלה ובדרך כלל יקרים בהשואה לדומים להם. דוגמה לסיבוכיות ההפעלה היא שלכל מדי קרינת הרדיו שלGigahertz Solutions יש אנטנה חיצונית ואם רוצים למדוד אותות בעוצמה מעל 2mW/m2 יש צורך להרכיב מנחת מתאים (ניתן לרכוש באתר המכירה בעת רכישת מד). אני אישית לא התנסתי במדים אלו אבל מסרטונים מרחבי העולם אפשר להתרשם שהם מהירים מאוד ולפעמים אופן ההפעלה ה"גרמני" נותן גמישות בעבודת המדידה ובזיהוי המקורות (כמו בסרטון למעלה).

יתרונות:

 • איכות
 • מדים מורכבים וגמישים לעבודה (מגוון אפשריות עבודה)
 • משוב קולי
 • רגישים מאוד
 • מהירים מאוד

חסרונות:

 • טווח דינמי מוגבל בין 0.001 ל 1.999 mW/m2 הופך את המדים הללו למאוד לא יעיל בסביבה ביתית. כדי למדוד רמות מעל 2mW/m2 יש צורך לחבר פילטר נוסף (לרכישה בנפרד) מה שהופך את התפעול של המדים הללו לעוד יותר מורכבים ומסובכים.
 • יקרים יחסית
 • מורכבים להפעלה
 • תצוגה מאוד פשוטה (יחסית לCORNET ED78)
 • מוגבלים בתחום התדר, בדרך כלל לא מודדים מעל 3GHZ

לסיכום:

מדים טובים אך לא למתחילים אלא למי שמבין בקרינת רדיו ורוצה את הגמישות במדידה.

רכישה:

רכישה בחנות אינטרנט באנגליה. מחירים בלירה סטרלינג, ידרש תשלום מס בעת הקבלה בדואר. קיימים מגוון דגמים, את חלקם ראה בטבלה הבאה:

 דגם   כמה מילים  תמונה

 HF32D

 • המד הפשוט ביותר בסדרה לשימוש ביתי
 • בין 800MHz ל 2700MHz
 • מומלץ לרכוש גם מנחת
 • שנתיים אחריות בחו"ל
 • מחיר £139.00 לא כולל מיסים
 
https://www.detect-protect.com/spcom-dwh/ccp51/cgi-bin/cp-app.cgi?usr=51F9041866&rnd=428846&rrc=N&affl=norad4u&cip=&act=&aff=&pg=prod&ref=HF32D&cat=WIRELESS-ENVIRONMENT&catstr=HOME:RF_CONSUMER:WIRELESS-ENVIRONMENT


 
 • המד הפשוט בסדרה המקצועית 
 • בין 27MHz  ל 2700MHz
 • מגיע עם שתי אנטנות חיצוניות, אחת כיוונית פשוטה והשניה בעלת יכולת למדידה החל מ  27GHz ומעלה.
 • שנתיים אחריות בחו"ל
 • מומלץ לרכוש גם מנחת
 • ניתן לרכוש מנחת תדרים (כדי לבטל מדידה של חלק מהתחום תדר). 
 • ניתן לרכוש מגבר אות 
 • מחיר £499.00 לא כולל מיסים

 https://www.detect-protect.com/spcom-dwh/ccp51/cgi-bin/cp-app.cgi?usr=51F9041866&rnd=8268125&rrc=N&affl=norad4u&cip=&act=&aff=&pg=prod&ref=MW-GSHFE35C-1&cat=MEASUREMENT-sub&catstr=HOME:RF_PROFESSIONAL:MEASUREMENT-sub

 HFW35C

 • מיועד רק לתדר גבוה
 • 2.4GHz - 6GHz 
 • מחיר כ - £275.00  לא כולל מיסים
 
https://www.detect-protect.com/spcom-dwh/ccp51/cgi-bin/cp-app.cgi?usr=51F9041866&rnd=8268125&rrc=N&affl=norad4u&cip=&act=&aff=&pg=prod&ref=HFW35C&cat=MEASUREMENT-sub&catstr=HOME:RF_PROFESSIONAL:MEASUREMENT-subRF EXPLORER 6G COMBO


RF EXPLORER 6G COMBO  RF EXPLORER 6G COMBO  RF EXPLORER 6G COMBO
RF EXPLORER 6G COMBO  RF EXPLORER 6G COMBO  RF EXPLORER 6G COMBO

  
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=NBY6DH9AZDBTC

ה RF EXPLORER 6G COMBO אינו מד קרינה. זהו נתח תדרים זול, זעיר, פשוט יחסית להפעלה, מהיר יחסית, גמיש, לקרינת רדיו. בשונה ממד קרינה שמראה את עוצמות הקרינה על פני מישור הזמן, מראה נתח התדרים את אותות השידור על פני מישור התדר. הנתח אינו מחליף מד קרינה אלא נועד לשימוש בנוסף אליו, תוך כדי שהוא מספק זווית ראיה שונה של פיזור האותות על פני מישור התדר. ה RF EXPLORER 6G COMBO היינו מושלם לחובב האלקטרוניקה, המשתמש החצי מקצועי, לפעילים בתחום הקרינה ואפילו למהדסי RF שרוצים ציוד זול ופשוט לשטח או לעמדת בדיקה משנית. השימוש בנתח מצריך ידע באותות, בשידור ובאלקטרוניקה ואינו לכל אדם.

Specifications:

 • Frequency Range - 15-2700MHz, 4850-6100MHz
 • Span - For 15-2700MHz =2-600MHz, for  4850-6100MHz=2-85 MHz span
 • Average Noise Level (dBm) -  -105dBm
 • Amplitude Resolution (dBm) - 0.5
 • Automatic RBW (KHz) - 2.6-812
 • Graphics LCD (pixels) - 128X64
 • RF Impedance (ohms) - 50 ohms
 • Max Input Power (dBm) - For 15-2700MHz =+25dBm, for  4850-6100MHz= +30dBm
 • Frequency Accuracy - For 15-2700MHz =0.5 ppm, , for  4850-6100MHz=10 ppm
 • Frequency Stability - For 15-2700MHz =0.5 ppm, , for  4850-6100MHz=10 ppm
 • Amplitude Stability-   -+1dBm
 • Amplitude Accuracy - For 15-2700MHz =-+3dBm, for  4850-6100MHz= -+6dBm
 • Size(mm) - 113X70X25
 • Weight(grams) - 185g
 • Antennas Included - NA773, Whip 2.4G, R Duck 5.8G

יתרונות

 • קטן וקל
 • זול יחסית לנתחי תדרים מקצועיים
 • זמן סוללה ארוך (סוללה פנימית הנטענת על ידי חיבור כבל USB למחשב)
 • חיבור USB למחשב המאפשר שליטה מהמחשב ותצוגת נתונים 
 • תוכנת שליטה ובקרה ממחשב
 • מראה את האותות המשודרים על מישור התדר.
 • מהיר יחסית
 • מאפשר הצגת העוצמה והתדר של האות החזק ביותר.
 • Screen Marker modes (מצבי הצגת העוצמה והתדר) : Peak, None, Manual,
 • Calculator (בחירת צורת רישום הגל על המסך) - Max Hold, Normal, Max, Average, Overwrite 

חסרונות

 • לא פשוט להפעלה בהשוואה למד קרינה ביתי
 • מצריך ידע ונסיון בסיסי בשידור ואנליזה של אותות רדיו.
 • ניתן לפתוח מקסימום 600MHZ בתחום התדרים 15 עד 2700 מגה הרץ. מצריך ביצוע 5 מדידות כדי לסרוק את כל תחום התדר. 


גלאי קרינה בתדר נמוך - MagneMeter ELF Detector

גלאי קרינה בתדר נמוך  גלאי קרינה בתדר נמוך - גרסה אירופאית   

גלאי הקרינה בתדר נמוך MagneMeter ELF Detector היינו מד קרינה חד צירי פשוט לשדה מגנטי בתדר נמוך . הוא קטן וקל (גודלו בערך כמו קופסת סיגריות). הוא מראה את רמות השדה על פני נוריות. המד פשוט, אמין ואפילו די מדויק. המד אידיאלי לשימוש על ידי מי שלא רוצה להתעסק עם מדים המראים תצוגה מספרית. הוא כאמור מאוד קל להפעלה. הדלקה וכיבוי באותו כפתור, זה הכל. להזמנה מחנות באנגליה. יש לקחת בחשבון זמן משלוח ארוך ותשלום אפשרי של מע"מ ומיסים אחרים במועד קבלת המשלוח. 

קישור לרכישה 

 Price: £79.17 excl. VAT non-EU customers 


יתרונות

 • קל משקל
 • פשוט מאוד להפעלה
 • מאוד רגיש (מודד החל מ 0.2mG)

חסרונות 

 • מד נוריות בלבד, אין מדידה מספרית.
 • חד צירי.
 • יבוא אישי מחו"ל בלבד. יש לקחת בחשבון תשלום מיסים אפשרי בקבלת המוצר (בנוסף לתשלום בעת ההזמנה).

שורה תחתונה 

מד פשוט לאנשים שמתקשים עם מדים מסובכים יותר , או לשימוש להדרכה.

גלאי קרינה בתדר נמוך - גרסה אירופאית   


TRI FEILD 2 - TF2

הוסף לסל הקניות

880 ש"ח כולל מע"מ ומשלוח
ה TRI FIELD 2 , או בקיצור ה TF2, הוא היורש של ה TRI FIELD 100XE. זהו מד נהדר, פשוט וקל להפעלה, למדידה של שדות מגנטיים וחשמליים בתדר נמוך. למד זה גם יכולת מדידה לקרינת רדיו אבל לשם כך הוא מומלץ פחות. למד תצוגה דיגיטלית המדמה תצוגה אנלוגית. המד מסוגל למדוד הן שדה מגנטי בצורה תלת צירית והן שדה חשמלי בתדר נמוך וקרינת רדיו בציר אחד. זהו המד המומלץ אם אתם צריכים מד לתדר נמוך, זול, קל להפעלה, פשוט ונוח. בדרך כלל יירכש כמד שני לאחר רכישה של CORNET ED88TPLUS. המד מתוכנן ומיוצר בארה"ב.

Magnii MT-263  -בקרוב!

MT-263 ELF meter

Magnii DSP-523 - בקרוב!

DSP-523

למי שמעדיף מד קרינה דיגיטאלי לתדר נמוך אני ממליץ על ה UHS2 של ALPHA LABS
 

 Kaise SK8301

מד קרינה מאושר לתדר נמוך

למי שרוצה מד קרינה דיגיטאלי תדר נמוך המאושר לשימוש על ידי המשרד להגנת הסביבה אני ממליץ על ה  Kaise SK8301
לפרטים נוספים לחצו כאן...
 


מדים ישנים 

CORNET ED-6 או CORNET ED7


ה CORNET ED-6 הוא מד קרינה קטן, פשוט וקל להפעלה לקרינת RFבתדר גבוה של בין 300 מג'ה הרץ ל 3 ג'יג'ה הרץ. בעל אנטנה פנימית, רגיש מאוד (לפי היצרן מודד החל מ 1.6 מיקרווואט לסנטימטר רבוע, ובעל חיווי נוריות (9 לדים מחולקים לשלושה בצבע ירוק, צהוב, אדום) כאשר סרגל המידות של המכשיר מספק (בחזית המכשיר). המלצתי היא להסתכל על המדידה (מעבר להערכה מספרית) בצורה הבאה: 

· ירוק= בסדר לשהייה ארוכה 

· צהוב= בסדר לזמן קצר (כמה דקות) 

· אדום= קרינה גבוהה. 

בדופן הימינית של ה CORNET ED-6 ישנו כפתור כיבוי והדלקה קטן. מיועד בעיקר לקבלת מוסג כמה קרינה יש, הרבה, בינוני , מעט, לזיהוי מקורות קרינה, ולמעקב של כמה שעות אחרי רמות כלליות של קרינה. ניתן להשיג גם דגם דומה עם חיווי קולי בנוסף לנוריות. 
ה CORNET ED-6 מוזן על ידי סלולה של 9 וולט, שמחזיקה מעמד כשמונה שעות של עבודה רצופה (נבדק). מומלץ להחזיק שתי סוללות נטענות של 9 וולט כדי לחסוך בסוללות חד פעמיות. 
שני ברגים באחורי המכשיר יאפשרו לפותחו, להחליף סוללה, ולהציץ למעגל האלקטרוני הפשוט. 
שיצפור אפשרי (על אחריות הרוכש) להחליף את ההזנה מהסוללה בהזנה משנאי חשמלי בן 9 וולט ולהשתמש כמד קרינה קבוע. 
ניתן לרכוש כחלק מחבילה בצירוף מד קרינה לתדר נמוך מסוג ELF Electro Sensor עליו בהמשך. 


יתרונות: 

 • זמן סוללה של עד 8 שעות. 
 • קל ופשוט להפעלה. 
 • נייד. 
 • חזק. 
 • מחיר. 

חסרונות: 

 • מספק הערכה של רמת הקרינה, אין מדידה מספרית מדויקת.

לסיכום: 

ה CORNET ED-6 מומלץ כמד קרינה ראשון, פשוט, נייד וקטן לתדר גבוה ( RF ), למתחילים ולאנשים שאין להם מושג (ולא רוצים מושג) במספרים. כדאי לרכוש ביחד עם מד קרינה דומה לתדר נמוך
ל ED7 יש גם התראה קולית.

רכישה והנחה מיוחדת:
   מוצר ישן - אינו נמכר עודמוחלף על ידי ה CORNET ED78!
ה CORNET ED-25G הוא מד קרינה לתדר נמוך וגם לתדר גבוה, בציר אחד, בעל תצוגה דיגיטאלית מרובת אינפורמציה בנוסף לחיווי נוריות. תחום התדרים שלו בתדר גבוה בין 0.1 ל 3 ג'יג'ה הרץ ובתדר נמוך בין 50 הרץ ל10000 הרץ. בתדר גבוה מודד מ0.0018 מיליוואט למטר רבוע ועד ל 0.58 וואט למטר רבוע. בתדר נמוך מודד החל מ1 ל 600 מיליגאוס. 

על התצוגה הדיגיטאלית מוצג ערך המדידה העכשווי (בגדול) וערך המדידה המקסימאלי בקטן (מהדלקת המכשיר במדידת ELF בלבד). בצד ימין של התצוגה ממוקם גרף היסטוריה (היסטוגרף )המציג את 32 המדידות האחרונות שהתבצעו (מדידה מתרחשת כל חלקיק שניה). בנוסף יש בצד הצג נוריות חיווי צבעוניות לרמת הקרינה הנמדדת. שימוש בהיסטוגרף מאפשר לקבל רושם של רמות הקרינה על פני כמה השניות האחרונות, דבר העוזר מאוד בחיפוש אחרי מקורות קרינה בתוך הבית. 

לחיצה קצרה על לחצן ההפעלה העליון תחליף בין תחום התדר הגבוה לנמוך ובחזרה. 

ה CORNET ED-25G מצויד בתאורה אחורית (אשר נדלקת לאחר לחיצה על אחד מכפתורי ההפעלה - שניתן להדליקה על ידי צירוף לחיצות על כפתורי ההפעלה) ואשר נכבת אוטומאטית לאחר כעשרים שנית. התאורה האחורית מאפשרת מדידה בתנאי חושך. לחצן נוסף מאפשר להקפיא את התצוגה (פונקצית HOLD ) ולהמשיך לראות את הערכים שנמדדו ברגע הלחיצה (כדי לתפוס את הרגע). 

לחצן ON OFF גדול נמצא בחזית המכשיר (לפעמים נלחץ בטעות כאשר המכשיר בתוך התיק). 

ה CORNET ED-25G בעל אנטנה פנימית ומוזן על ידי סוללה של 9 וולט בעלת גישה נוחה דרך פתח באחורי המכשיר (אין צורך לפרק את המכשיר). הסוללה מחזיקה פחות משעה רצופה של עבודה עם תאורה אחורית. רצוי להחזיק סוללות נטענות. יתרונות

 • גם תדר נמוך וגם תדר גבוה. 
 • תצוגה דיגיטאלית מפורטת מאוד. 
 • תאורה אחורית. 
 • היסטוגרף – תצוגת גרף של 32 המדידות האחרונות על ציר הזמן. 
 • תצוגה של הערך המקסימאלי. 

חסרונות:

 • חישן בציר אחד בלבד. 
 • אוכל סוללות, כדאי להשתמש בנטענות. 
 • בהתחלה קשה לעקוב אחרי כל המספרים. 
 • לא הכי רגיש בתדר נמוך (מציג את הערכים הנכונים אבל רק כאשר מאוד קרובים למקור).
 • לחצן ההפעלה לפעמים נלחץ בטעות כאשר המכשיר בתוך התיק.

לסיכום: 

ה CORNET ED-25G מומלץ כמד קרינה דואלי (תדר נמוך ותדר גבוה) ראשון למי שלא מפחד מהרבה מספרים ורוצה הרבה מידע ולמי שלא רוצים לקנות שני מדים שונים או מדים פשוטים יותר. 


רכישה:

   


מוצר ישן, לא נמכר יותר.

מוחלף על ידי ה CORNET ED78

CORNET ED88T

מד קרינה ביתי CORNET ED88T
מד קרינה ביתי CORNET ED88T
מד קרינה ביתי CORNET ED88T
מד קרינה ביתי CORNET ED88T
מד קרינה ביתי CORNET ED88T
מד קרינה ביתי CORNET ED88T


אזל המלאי!
מלאי חדש של מדים משודרגים 
צפוי באמצע פברואר 2018
מבצע  - משלוח חינם!

ה CORNET ED88T הינו שיפור של ה CORNET ED78S (המד המומלץ ביותר לשנת 2014-2015) זהו המד המומלץ ביותר כרגע(05-2016). ניתן לרכוש דרך האתר וניתן להגיע לפגישה אישית אצלנו בתיאום מראש(הפגישה בתשלום).

המד המומלץ ביותר (05-2016) לשימוש ביתי. 
שיפור של ה CORNET ED78S. יקר ממנו בכ200 ש"ח אבל לדעתי שווה את התוספת במחיר עבור השיפורים הבאים:
 1. מהירות דגימה משופרת. 5000 דגימות כל חצי שניה.
 2. במצב RF מציג את התדר של האות החזק ביותר בין 100MHz - 2700MHz.
 3. מצב מדידה חדשה של שדה חשמלי בתדר נמוך - Efield 50Hz-50000Hz
 4. אפשרות לקביעת סוג הממוצע המחושב, או מתחילת המדידה או יחסית לדגימות בחצי השנייה האחרונה.
 5. אפשרות לקביעת רגישות מד הנוריות. 
בשאר התכונות זהה לED78S. 


הצגת המד ותכונות מרכזיות


הוראות הפעלה


.

ה CORNET ED88T מומלץ כמד ראשון יחיד, תלת שימושי, מתקדם!!!

מד לקרינה אלקטרומגנטית בלתי מייננת תדר גבוה (סלולרי-אלחוטי-רדיו) ולשדות מגנטיים וחשמליים בתדר נמוך (קווי מתח גבוה, מכשירי חשמל, שנאיים).  במצב RF מודד עד ל 8GHz. בעל משוב קולי וניתן לכוון רמה בה תושמע אזעקה קולית. בנוסף מציג גם את הרמה המקסימלית והממוצעת מרגע הדלקת המכשיר. 

יתרונות  (מודגשים המאפיינים החדשים בED88T)

 • מד מהיר מאוד (כ 5000 מדידות כל חצי שנייה, מראה גם את המקסימום וגם את הממוצע של מדידות אלו כל חצי שנייה) 
 • מדידה של קרינה בתדר גבוה (RF -סלולרי -אלחוטי, רדיו) ושדה מגנטי בתדר נמוך (ELF -מערכות חשמל, קווי מתח גבוה, ארונות חשמל, מכשירי חשמל) ושדה חשמלי בתדר נמוך. 
 • מד תדר במצב RF בין תדרים 100MHz - 2700MHz.
 • טווח תדר רחב לתחום התדר הגבוה מ 100MHz עד 8GHz
 • טווח תדר רחב לתחום השדה מגנטי בתדר הנמוך מ 50Hz עד 10KHz
 • טווח תדר רחב לתחום השדה החשמלי בתדר הנמוך מ 50Hz עד 50KHz
 • רגישות גבוהה בתחום השדה המגנטי בתדר הנמוך, מודד החל מ 0.05mG.
 • תצוגה של 32 מדידות אחרונות (16 שניות מדידה אחרונות) על ציר הזמן - עוזר מאוד למצוא מקורות קרינה
 • משוב קולי (משמיע את הקרינה ומאפשר זיהוי המקור על ידי צליל)
 • התרעה-הזעקה קולית כאשר הקרינה עולה על רמה מסוימת לבחירה ל 0, -5, -10 ,-15, -20, -25, -30, -35 dBm.
 • מדידת ממוצע בחצי השנייה האחרונה, או החל מתחילת המדידה - מצב RF בלבד
 • רישום ערך המקסימום מרגע ההדלקה - ELF ו RF
 • אפשרות לכיוון רגישות מד הנוריות.
 • אפשרות להדלקת אור מאחורי התצוגה
 • אפשרות HOLD 
 • תפריט SETUP 
 • אחריות שנה על ידי היבואן.

חסרונות

 • חיישן בציר אחד בלבד (בתחום ה RF אינו חיסרון ובתדר נמוך אפשר בקלות להתגבר על כך). 
 • סוללה רגילה מספיקה לכ3 שעות עבודה, כדאי להשתמש בסוללות נטענות. 
 • בהתחלה קשה לעקוב אחרי כל המספרים. לאחר קצת אימון המד מספק נתונים שאף מד אחר במחיר הזה מספק.
 • לחצן ההפעלה לפעמים נלחץ בטעות כאשר המכשיר בתוך התיק. יש לשמור על המד בקופסה.

לסיכום

המד המומלץ ביותר למשתמש הביתי. ה CORNET ED-88T הוא המד מצוין נוסף מבית CORNET. בנוסף למדידת תדר גבוה עד 8GHZ, ושדה מגנטי בתדר נמוך, התרעה קולית, אזעקה וממוצע, מתווספות התכונות החדשות והשיפורים: מהירות דגימה גבוהה יותר, מדידה של שדה חשמלי(מאפשר מציאת חוטי החשמל בקירות), מדידה של התדר החזק ביותר במצב RF, ממוצע מרגע ההדלקה במצב RF, כיוון רגישות מד הנוריות ועוד. 
בקיצור - לקחו מד מצוין (ED78) ושיפרו אותו.

פרטים נוספים באתר החנות - http://www.4ehsbyehs.co.il/emf-meters/cornet-ed88t


אזל המלאי!
מד ישן הוחלף על ידי ה CORNET ED88TPLUS 
CORNET ED78S


מומלץ במד ראשון יחיד , דו שימושי, פשוט וזול!!!
שיפור של ה CORNET ED75 - עכשיו במלאי בחנות היבואן!

ה CORNET ED78S היה המד המומלץ ביותר לשימוש ביתי עד שה CORNET ED88T החליף אותו. זהו מד ביתי למדידת קרינה בתדר נמוך (ELF - שדות מגנטיים מקווי מתח גבוה, ארונות חשמל וציוד חשמלי) וכן לקרינה בתדר גבוה (RF- סלולרי, אלחוטי). המד מהיר מאוד, קטן וזול.
ניתן לרכוש דרך האתר וניתן להגיע לפגישה אישית אצלנו בתיאום מראש (הפגישה בתשלום).

מד לקרינה אלקטרומגנטית בלתי מייננת תדר גבוה (סלולרי-אלחוטי-רדיו) ולשדות מגנטיים בתדר נמוך (קווי מתח גבוה, מכשירי חשמל, שנאיים).  בעל תגובת תדר משופרת בתחום התדר הגבוה ומודד עד ל 8GHz. בעל משוב קולי וניתן לכוון רמה בה תושמע אזעקה קולית. בנוסף מציג גם את הרמה המקסימלית מרגע הדלקת המכשיר וממוצע של החצי השנייה האחרונה.

יתרונות 

 • מד מהיר מאוד (כ 3500 מדידות כל חצי שנייה, מראה גם את המקסימום וגם את הממוצע של מדידות אלו כל חצי שנייה) 
 • מדידה של קרינה בתדר גבוה (RF -סלולרי -אלחוטי, רדיו) ושדה מגנטי בתדר נמוך (ELF -מערכות חשמל, קווי מתח גבוה, ארונות חשמל, מכשירי חשמל)
 • טווח תדר משופר לתחום התדר הגבוה מ 100MHz עד 8GHz
 • טווח תדר רחב לתחום התדר הנמוך מ 50Hz עד 10KHz
 • רגישות משופרת בתחום התדר הנמוך, מודד החל מ 0.05mG.
 • תצוגה של 32 מדידות אחרונות (16 שניות מדידה אחרונות) על ציר הזמן - עוזר מאוד למצוא מקורות קרינה
 • משוב קולי (משמיע את הקרינה ומאפשר זיהוי המקור על ידי צליל)
 • התרעה-הזעקה קולית כאשר הקרינה עולה על רמה מסוימת לבחירה ל 0, -5, -10 ,-15, -20, -25, -30, -35 dBm.
 • מדידת ממוצע בחצי השנייה האחרונה - RF בלבד
 • מדידה מקסימלית מרגע ההדלקה - ELF ו RF
 • אפשרות להדלקת אור מאחורי התצוגה
 • אפשרות HOLD 
 • תפריט SETUP 
 • אחריות שנה על ידי היבואן.

חסרונות

 • חיישן בציר אחד בלבד (בתחום ה RF אינו חיסרון). 
 • אוכל סוללות, כדאי להשתמש בנטענות. 
 • בהתחלה קשה לעקוב אחרי כל המספרים. לאחר קצת אימון המד מספק נתונים שאף מד אחר במחיר הזה מספק.
 • לחצן ההפעלה לפעמים נלחץ בטעות כאשר המכשיר בתוך התיק. יש לשמור על המד בקופסה.

לסיכום

ה CORNET ED-78S (בעבר צוין באות G) הוא המד הראשון המושלם. גם תדר גבוה עד 8GHZ, גם תדר נמוך, גם התרעה קולית, אזעקה וממוצע, וכמובן כל התכונות של ה CORNET ED75 שגם הוא היה מד מומלץ מאוד. 
למי שלא יכול להרשות לעצמו את ה CORNET ED88T אבל עדיין רוצה מד קרינה טוב לשימוש ביתי.

רכישה:


אזל המלאי!

מד ישן הוחלף על ידי ה CORNET ED88TPLUS 

שיפור של ED25 ! 

 • תצוגה משופרת
 • טווח מדידה עד 6GHZ   ב RF  (חד צירי)
 • מסוגל למדוד גם ELF   (חד צירי)
 • נמכר במקום ה CORNET ED25.
ה CORNET ED-75 הוא מד קרינה לתדר נמוך וגם לתדר גבוה, בציר אחד, בעל תצוגה דיגיטלית מרובת אינפורמציה בנוסף לחיווי נוריות. תחום התדרים שלו בתדר גבוה בין 0.1 ל 6 ג'יג'ה הרץ ובתדר נמוך בין 50 הרץ ל10000 הרץ. בתדר גבוה מודד מ0.0001 מיליוואט למטר רבוע ועד ל 0.58 וואט למטר רבוע (ניתן גם למדוד ביחידות של שדה חשמלי כלומר וולט למטר וביחידות של הנחתה כלומר dBM- ). בתדר נמוך מודד החל מ1 ל 600 מיליגאוס. 

על התצוגה הדיגיטלית מוצג ערך המדידה העכשווי (בגדול) וערך המדידה המקסימלי בקטן (מהדלקת המכשיר במדידת ELF בלבד). בצד ימין של התצוגה ממוקם גרף היסטוריה (היסטוגרף )המציג את 32 המדידות האחרונות שהתבצעו (מדידה מתרחשת כל חלקיק שנייה). בנוסף יש בצד הצג נוריות חיווי צבעוניות לרמת הקרינה הנמדדת. שימוש בהיסטוגרף מאפשר לקבל רושם של רמות הקרינה על פני כמה השניות האחרונות, דבר העוזר מאוד בחיפוש אחרי מקורות קרינה בתוך הבית. 

לחיצה קצרה על לחצן ההפעלה העליון תחליף בין שלושת יחידות המדידה של תחום התדר הגבוה ואז לתחום התדר הנמוך ובחזרה. 

ה CORNET ED-75 מצויד בתאורה אחורית (אשר נדלקת לאחר לחיצה על אחד מכפתורי ההפעלה - שניתן להדליקה על ידי צירוף לחיצות על כפתורי ההפעלה) ואשר נכבת אוטומאטית לאחר כעשרים שנית. התאורה האחורית מאפשרת מדידה בתנאי חושך. לחצן נוסף מאפשר להקפיא את התצוגה (פונקצית HOLD ) ולהמשיך לראות את הערכים שנמדדו ברגע הלחיצה (כדי לתפוס את הרגע). 

לחצן ON OFF גדול נמצא בחזית המכשיר (לפעמים נלחץ בטעות כאשר המכשיר בתוך התיק). 

ה CORNET ED-75 בעל אנטנה פנימית ומוזן על ידי סוללה של 9 וולט בעלת גישה נוחה דרך פתח באחורי המכשיר (אין צורך לפרק את המכשיר). הסוללה מחזיקה פחות משעה רצופה של עבודה עם תאורה אחורית. רצוי להחזיק סוללות נטענות. יתרונות

 • גם תדר נמוך וגם תדר גבוה. 
 • תצוגה דיגיטלית מפורטת מאוד. 
 • תאורה אחורית. 
 • היסטוגרף – תצוגת גרף של 32 המדידות האחרונות על ציר הזמן. 
 • תצוגה של הערך המקסימלי. 
 • מהיר מאוד!

חסרונות:

 • חישן בציר אחד בלבד. 
 • אוכל סוללות, כדאי להשתמש בנטענות. 
 • בהתחלה קשה לעקוב אחרי כל המספרים. 
 • לחצן ההפעלה לפעמים נלחץ בטעות כאשר המכשיר בתוך התיק.

לסיכום: 

ה CORNET ED-75 הוא המד הראשון המושלם. גם תדר גבוה עד 6GHZ וגם תדר נמוך. 

רכישה:

אזל המלאי!

מד ישן הוחלף על ידי ה CORNET ED88TPLUS 
ה CORNET ED65 מאוד דומה ל CORNET ED25 אבל הוא מסוגל למדוד רק תדר גבוה עד ל6 ג'יגה הרץ. ה CORNET ED65 מודד בציר אחד ובעל תצוגה ברורה ומפורטת כולל היסטוגרף.

על התצוגה הדיגיטלית של ה CORNET ED65 מוצגים ערכי המדידה העכשוויים ביחידות של dBm או ביחידות של מיקרווואט/מיליוואט (ניתן לקבוע על ידי לחיצה על הלחצן העליון מתחת לכפתור הכיבוי וההדלקה) למטר רבוע. בצד ימין של התצוגה מצוי גרף היסטוריה (היסטוגרף )המציג את 32 המדידות האחרונות שהתבצעו (מדידה מתרחשת כל חלקיק שניה). בנוסף יש בצד הצג נוריות חיווי צבעוניות לרמת הקרינה הנמדדת. שימוש בהיסטוגרף מאפשר לקבל רושם של רמות הקרינה על פני כמה השניות האחרונות, דבר העוזר מאוד בחיפוש אחרי מקורות קרינה בתוך הבית. 

ה CORNET ED65 מצויד בתאורה אחורית (אשר ניתן להדליקה על ידי לחיצה קצרה על שילוב של כפתורים, לחץ לעל HOLD אחר כך על הלחצן העליון ואחר כך שוב על HOLD) ואשר כבת אוטומטית לאחר כעשרים שניות. התאורה האחורית מאפשרת מדידה בתנאי חושך. לחצן נוסף (נמוך יותר) מאפשר להקפיא את התצוגה (פונקצית HOLD ) ולהמשיך לראות את הערכים שנמדדו ברגע הלחיצה (כדי לתפוס את הרגע). 

לחצן ON OFF גדול נמצא בחזית המכשיר (לפעמים נלחץ בטעות כאשר המכשיר בתוך התיק). 

ה CORNET ED65 בעל אנטנה פנימית ומוזן על ידי סוללה של 9 וולט בעלת גישה נוחה דרך פתח באחורי המכשיר (אין צורך לפרק את המכשיר). הסוללה מחזיקה פחות משעה רצופה של עבודה עם תאורה אחורית. רצוי להחזיק סוללות נטענות. 


יתרונות

 • תצוגה דיגיטלית מפורטת מאוד. 
 • תאורה אחורית.
 • היסטוגרף – תצוגת גרף של 32 המדידות האחרונות על ציר הזמן. 
 • תצוגה של הערך המקסימלי (בחלק מהדגמים). 
 • האנטנה הפנימית חוסכת מקום.
 • יחסית זול.

חסרונות

 • מודד בציר אחד בלבד. 

 • אוכל סוללות, כדאי להשתמש בנטענות. 
 • בהתחלה קשה לעקוב אחרי כל המספרים. 
 • לחצן ההפעלה לפעמים נלחץ בטעות כאשר המכשיר בתוך התיק.  

לסיכום:

ה CORNET ED65 מומלץ כמד קרינה לתדרים גבוהים (מעל 3 ג'יגה ומתחת ל 6 ג'יגה הרץ), למי שלא מפחד מהרבה מספרים ורוצה הרבה מידע.


רכישה:


אזל המלאי!

מד ישן הוחלף על ידי ה CORNET ED88TPLUS 


  

אזל המלאי!

מד ישן 

סקירת וידאו באנגלית

מומלץ כמד לתדר גבוה (רדיו-סלולרי-אלחוטי)!!!
בחנויות גרסה חדשה, מהירה ורגישה יותר !
ה CORNET ED85EXS הוא מד קרינה לתדר גבוה בציר אחד בלבד בתדרים שבין 1 מג'ה הרץ ל 8 ג'יג'ה הרץ (האנטנה המקורית מאפשר מדידה רק מ400MHZ). בעל תצוגה דיגיטלית מרובת אינפורמציה בנוסף לחיווי נוריות. ה CORNET ED85EXS מודד ממיקרו-וואט למטר רבוע בודד ועד ל 0.58 וואט למטר רבוע. 


לסיכום:

ה CORNET ED85EX מומלץ כמד קרינה לתדרים גבוהים במיוחד למי שלא מפחד מהרבה מספרים, רוצה להתקין אנטנות נוספות, מסננים ופילטרים, ולמי שרוצה להרחיק את האנטנה מהמכשיר עצמו, כלומר לשימוש חצי מקצועי. לדעתי, לשימוש ביתי עדיף ה CORNET ED78S

רכישה:

כרגע במלאי אצל היבואן ניתן לרכוש את הגרסה החדשה (גירסה מספר 4) של ה ED85EXS שהיא מהירה יותר (כ 3500 מדידות כל חצי שנייה). בקניה, דרך הקישורים למטה, תקבלו הנחה משמעותית מהמחיר בחנות וכן תיק מתנה למד הקרינה.


אזל המלאי!

מד ישן COM –Environmental Microwave Monitor 


ה COM –Environmental Microwave Monitor הוא מד קרינה (שדה חשמלי) פשוט לתדר גבוה מחמישים מג'ה הרץ על לשלוש ג'יגה. בעל 10 נוריות חיווי צבעוניות, ירוק, צהוב, אדום. לחצן הפעלה לדקה (המכשיר מודד דקה וכבה) נורית חיווי כחולה מהבהבת לחיווי פעולה של המכשיר. המכשיר מאוד קשיח, נפל לי כמה פעמים ולא נשבר. בצמוד לנוריות ישנה סקלת ערכים ביחידות של וולט למטר, מערך נמוך (אך לא בטוח) של 0.7 וולט למטר, ועד לערך מקסימלי של 6.5 וולט למטר. 

המכשיר מודד עוצמת שדה חשמלי (בניצב לשדה המגנטי) ואשר אפשר להמירו (בשדה רחוק בלבד) ליחידות של צפיפות הספק (מיליוואט לסנטימטר רבוע) על ידי שימוש בנוסחה : ה COM –Enviromental Microwave Monitor בעל אנטנה פנימית (בולטת החוצה אבל קבועה) ומוזן על ידי סוללה של 9 וולט בעלת גישה נוחה דרך פתח בצידי המכשיר (אין צורך לפרק את המכשיר) אבל לא תמיד קל להחזירה ולסוגרו. תודות לכיבוי האוטומטי אחרי דקה של פעולה המכשיר שומר ה COM על חיי הסוללה. 

לדעתי סקלת הצבעים של המכשיר לא משקפת את המציאות ואפילו כשהנוריות הירוקות דולקות יש כבר יותר מידי קרינה לשהייה ממושכת. 

מגיע עם אחריות לשנתיים (קנייה באנגליה). 


יתרונות: 

 • קל וקטן. 
 • כבה אוטומטית לאחר פעולה של דקה (שומר על חיי הסוללה). 
 • פשוט להפעלה. 


חסרונות: 

 • מודד שדה חשמלי ביחידות שלא נפוצות היום (מקובל למדוד היום שדה מגנטי). 
 • סקלת צבעים מטעה. 
 • לא אינפורמטיבי.
 • יקר.

לסיכום:

ה COM מומלץ, כמד קרינה פשוט להדגמות ולחשיפה של מקורות קרינה (תצוגה מאוד ברורה).  אינו רגיש מספיק למדידות ביתיות ולשימוש על ידי רגישים לקרינה.CellSensor – by Technology Alternatives Corporation 

 

ה CellSensor הוא מד קרינה פרימיטיבי, פשוט מאוד, אנלוגי בעל יכולת מדידה בציר אחד לשדה אלקטרומגנטי בתדר גבוה (RF ) ונמוך ( LFE ). בחזית המכשיר ישנו כפתור הפעלה, נורית ביקורת ( ON-OFF ) ומד אנלוגי בעל שתי שנתות (אחת לתדר נמוך ואחת לתדר גבוה). בדופן האחורית ישנו פתח להחלפת סוללה. 

ה CellSensor מצויד בכיפה אדומה על ראשו וכן בהתראה קולית (רמקול) מהבהבת ומצפצפת כאשר יש רמות נמדדות של קרינה. בדופן הימינית של המכשיר יש בורר רגישות (רגישות גבוהה או נמוכה) וכפתור כיוון עוצמת הקול (של ההתראה הקולית). כמו כן באריזת המכשיר יש גשש שאותו יש לחבר ל CellSensor בכל מדידה. הדבר הכי טוב שיש במד הקרינה הזה הוא חוברת הוראות ההפעלה המכילה מידע רב והסברים, לא רעים בכלל, על קרינה מסוגים שונים, מקורות קרינה, אופן המדידה הדרוש, הוראות הפעלה של המכשיר והפניה למקורות מידע אחרים (ספרים ואתרי רשת). 

בתדר גבוה (RF ) מסוגל למדוד בין 0.1 ל 10 מיליוואט לסנטימטר רבוע (יחסית עוצמות גבוהות). בתדר הנמוך (ELF ) מסוגל ה CellSensor למדוד בין 1 ל 50 מיליגאוס. 

מבדיקות ומדידות שעשיתי עם ה CellSensor נראה כי הוא יעיל בעיקר בזיהוי של מקורות קרינה הן בתדר גבוה ונמוך. למשל אם תצמידו אותו לשנאי הוא יתחיל לצפצף ולהבהב ואפילו יראה תוצאה במד האנלוגי אבל תרחיקו אותו עשר סנטימטר והוא יפסיק לצעוק, להבהב ויראה 0 מיליגאוס (כאשר מדים אחרים עדיין מראים תוצאה) . 

ה CellSensor מוזן בסוללה של 9 וולט. ניתן להחליפה ללא פירוק המכשיר, על ידי פתח סוללה מיוחד. 


יתרונות: 

 • מכשיר אחד ל RF ו ELF. 
 • חוברת הוראות טובה. 
 • הפעלה קלה וברורה. 

חסרונות: 

 • מוגבל בתחום עוצמות המדידה שלו בתדר גבוה. 
 • חד צירי. 
 • חייבים לחבר את הגשש. 

לסיכום:

מומלץ אולי כמכשיר מדידה ראשון ופשוט למטרת חיפוש וחשיפה של מקורות קרינה בתדר נמוך וגבוה. למי שלא רוצה שני מכשירים ומעוניין במכשיר אחד פשוט וקל להפעלה. מאוד מוגבל במדידה שלו, אינדיקציה של יש או אין בלבד.

 
חנות אמזון ארה"ב

http://astore.amazon.com/noradforyouwe-20/detail/B0013P6ZJQ 

רכישה דרך אמזון ארה"ב, שימו לב לעלות דמי משלוחTRIFIELD 100XE METER - מד ישן מוחלף על ידי ה TRI FIELD 2 בחלק מהתמונות והסרטונים באתר זה מופיע מודל מתקדם יותר של המד הזה.מומלץ כמד לתדר נמוך (קווי מתח גבוה, שנאיים, מכשירי חשמל)!!!
שימו לב: ישנם שלושה דגמים של המד הזה, FLAT BAND, 60Hz ו 50Hz. אני משתמש וממליץ על השימוש ב FLAT BAND. המדים שנמכרים בחול הם של 60Hz או 50Hz, המד שנמכר בקישור למטה הוא מד FLAT BAND. מד של 60Hz יראה 20 מיליגאוס בתדר של 60Hz כעשרים מיליגוס, אבל אם הקרינה תהיה בשדה של 120Hz המד יראה 40 מיליגאוס למרות שהוא מדד 20. המד משנה את המדידה ומציג ערך אחר מתוך מחשבה כי תדרים גבוהים יותר מזיקים יותר, אני לא חושב שזו הבחנה נכונה. אין עוד מדים בעולם שעושים זאת. בנוסף אני אוהב לראות את התמונה האמיתית ולא אוהב שמשהו אחר משנה לי אותה, ביחוד כשהמישהו הזה הוא מכשיר, לכן אני מעדיף את דגם ה FLAT BAND.

ה TRIFIELD METER הוא מד קרינה תלת צירי מצוין לתדר נמוך. בעוד שיש בו אפשרות למדידת שדה חשמלי וקרינה בתדר גבוה אני לא מצאתי אופציות אלה ליעילות במיוחד. ה TRIFIELD METER אכן מסוגל למדוד קרינה אלקטרומגנטית בתדר גבוה (מצב RADIO) אבל רק בעוצמות גבוהות מאוד (כ 10 מיקרו וואט לסנטימטר מרובע ומעלה ). לעומת זאת הוא מד קרינה מצויין לתדר נמוך ומהמדויקים (בהשוואה למדי קרינה מקצועיים) ביותר שראיתי. 

לפרטים נוספים על המד בדף המוצר באתר זה לחץ כאן ...

לסיכום:

ה TRIFIELD METER מומלץ מאוד כמד קרינה לתדר נמוך, עד שימצא לו מחליף שעולה על יכולותיו. ELF Electro Sensor 

 
 
 
  


ה ELF Electro Sensor הוא מד קרינה לתדרים נמוכים סביב ה 50 הרץ, בציר אחד ובעל חיווי נוריות צבעוניות (ירוק, צהוב-כתום, אדום). ה ELF Electro Sensor מאפשר מדידה מתדר של 50 עד תדר של 60 הרץ , ביחידות של מיליגאוס החל מ 1.5 עד 30 מיליגאוס. ל ELF Electro Sensor לחצן הפעלה אחד ויחיד, יש ללחוץ עליו מספר שניות כדי שהמכשיר יתחיל למדוד, אז תתבצע בדיקה של הנוריות (ידלקו אחת אחרי השנייה) ולאחריה תחל המדידה עצמה. המדידה היא בציר אחד וניתן לצודד מעט את הגלאי של המד על ציר מיוחד. ה ELF Electro Sensor יכול לספק אינדיקציה של הרבה, בינוני,מעט או אין בכלל קרינה ויכול לשמש לחיפוש וזיהוי מקורות קרינה בבית ובסביבה. המכשיר פשוט מאוד להפעלה והחיווי ברור מאוד. לא מתאים כדי להאריך מרחקי ביטחון, בהשוואה למכשירים אחרים הראה (בזוית החזקה מול מקור הקרינה) על רמות נמוכות מהרמות שהתקבלו במכשיר מדידה עם שלושה צירים. 

ניתן לרכוש כחלק מחבילה עם מד קרינה דומה לתדר גבוה. 

ה ELF Electro Sensor מוזן מסוללת 1.5 וולט AAA , ניתן להחליפה ללא פירוק המכשיר, על ידי פתח סוללה מיוחד. 

יתרונות: 

 • קל וקטן.
 • זול. 
 • פשוט להפעלה.
 • מאפשר זיהוי וחשיפה של מקורות קרינה. 

חסרונות: 

 • חד צירי. 
 • לדעתי לא מתאים כדי להעריך מרחקי ביטחון.

לסיכום:

ה ELF Electro Sensor מומלץ כמכשיר מדידה ראשון לחובבים, מתחילים ומי שלא רוצה להסתבך עם מספרים מסובכים. לגילוי וחשיפה של מקורות קרינה בתדר נמוך. 

רכישה:


 
מוצר ישן - לא נמכר יותר
 TENMARS 192D - Triaxial Magnetic Field Meter EMF/ELF meter

 

יתרונות:

 • תצוגה דיגיטלית ברורה ומספרית (יתרון ברוב המקרים).
 • אופציות ופונקציות עבודה מתקדמות (ראה למעלה).
 • טווח מדידה עד 1000 מיליגאוס.
 • תלת צירי.
 • הפעלה קלה יחסית.
 • מגיע עם תיק אחסון.
 • מודדי קרינה מוסמכים עושים בו שימוש (לאחר אישור פרטני מול המשרד להגנת הסביבה).

חסרונות:

 •   קצב עדכון התצוגה איטי מידי.
 • במספר מדידות עלה חשש כי הוא לא מדויק.

הודעה חשובה – במדידות שביצעתי לאחרונה הבחנתי בכמה חוסר דיוקים בערכים שנמדדו על ידי המד הזה (בהשוואה למדים אחרים). עושה רושם כי בחלק מהמדידות העוצמות שהמד הציג היו גבוהות יחסית לעוצמות אשר נמדדו על ידי מדי קרינה אחרים בייחוד כאשר נמדדו מקורות קרינה קטנים המייצרים שדות מגנטיים בגודל של חצי מטר לערך. בבדיקות נוספות נראה כי המד מדייק (שהשוואה למדים אחרים) כאשר מדובר בשדות גדולים כגון שדות מגנטיים מתחת לקווי מתח גבוה. אני חושב שניתן להשתמש במד זה כדי לחשוף מקורות קרינה וכדי למדוד רמות רקע ורמות של שדות גדולים, אבל אינני חושב שהוא הבחירה הטובה ביותר למדידה של מקורות היוצרים שדה קטן. 

מד קרינה לתדר נמוך מאוד זה מודד רמות שדה מגנטי בתדרים שסביב ה 50 הרץ (בין 30 ל 2000 הרץ).  למד זה יש תצוגה דיגיטאלית, הוא תלת צירי (ניתן למדוד כל ציר בנפרד), הוא מודד ביחידות של מיליגאוס ומיקרוטלסה (לפי בחירת המפעיל) וניתן למדוד בו עד ל 1000 מיליגאוס (יפה מאוד). יש לו פונקציות מתקדמות כגון HOLD, תצוגת מקסימום (MAX ) ותצוגת מינימום (MIN ), ניתן לשמור בו תוצאות של מדידות (בהתאם לדגם), בעל שעון ותאריכון פנימי, כיבוי אוטומטי, אינדיקציה לסוללה חלשה. בדגם המתקדם יותר (192D  ) יש גם חיבור למחשב בהתקן   USB  וזיכרון פנימי מוגדל שיכול להכיל עד ל 9999 מדידות.

 

מכשיר מדידה זה בהחלט משוכלל וקל להפעלה.  התצוגה הדיגיטלית מאפשרת מדידה מספרית מדויקת אך פוגעת קצת באפשרות לאתר את המקור . זאת בשונה מה TRI FIELD  שם התצוגה האנלוגית מאפשרת לאתר בקלות את המקור אך מציגה נתון מספרי לפי השנתות בה.

להורדת מדריך למשתמש: http://akizukidenshi.com/download/TM-192D.pdf

  

 לסיכום

אם היה לו קצב עדכון מהיר יותר  ואם הוא היה מוכיח את עצמו כמדויק הוא היה מושלם. כרגע חסרונותיו גורמים לי להמליץ יותר על TRI FIELD . אם אתם צריכים מד דיגיטאלי פשוט וזול ה TENMARS 192D הוא בחירה לא רעה.  בעיות הדיוק במדידה של שדות מקומיים (קטנים בגודל של עד מטר אחד, ראה טקסט מודגש למעלה) פוגמת מאוד במד הזה ואני לא יכול להמליץ עליו בפה מלא. הוא יפה, גדול, זול ובעל מראה מקצועי אבל אני מעדיף כרגע להשתמש במדים אחרים.

רכישה

 

 

לעמוד המוצר של TENMARS 192 באתר אינווירוסנס לחץ כאן... - לא לשכוח להגיד כי NO RAD שלח אותכם ותקבלו הנחה של 10 אחוז.
 מדי קרינת רדיו של TENMARS 


TENMARS RF TENMARS RF TENMARS RF
TM-195
 
 TENMARS TM-190
TM-190
 TENMARS TM-196
TM-196

בשנים האחרונות בדקתי והשתמשתי בכמה מדי קרינת רדיו של TENMARS, חד ציריים (TM-190), תלת ציריים ביתיים (TM195), ותלת ציריים חצי מקצועיים (TM-196). בכל המקרים זו הייתה אכזבה קשה. על הנייר המדים נראו מדים מאוד מאוד מבטיחים, עם רשימת תכונות מרשימה, אבל במציאות היו מאד קשים לתפעול, לא מהירים מספיק, מבלבלים, וכמה מהם נשברו (ביחוד בחיבור בין כדור שבתוכו אמור להיות הרגש-גלאי קרינה למד עצמו). 
כמו בצילום גם במדידת קרינה מודד טוב יצליח להוציא תוצאות טובות גם עם מד פחות טוב, אבל אני לא חושב שבמקרה של המדים של TENMARS מודדים ביתיים שלא מבינים בנושא הקרינה יצליחו להבין מה המד הזה רוצה מהם.


לכן אני לא ממליץ על מדים אלו.
 1. TM-195 ו TM-196 לא קלים לשימוש
 2. בכולם מהירות דגימה איטית - לא מבחינים באותות מהירים כגון WIFI או DECT, BLUETOOTH וסלולרי
 3. TM-195 ו TM-196 לא אינפורמטיבים מספיק.
 4. ב TM-195 ו TM-196 בבררת המחדל מד הקרינה מחליף כל הזמן בין סידרי הגודל ביחידת המדידה הנבדקת (מ V/m ל mV/m ל uV/m , מuW/cm2 לnW/cm2, מmW/m2 לuW/m2) דבר המפריע בזמן המדידה.
 5. ב TM-195 ו TM-196 החיבור בין הגלאי-רגש למד הקרינה מאוד מאוד רגיש ושביר.
 6. כמו בכל מוצר סיני, רשימת תוכנות מרשימה וארוכה אבל המדים לא נותנים את התמורה ולא ממש שווים את המחיר.
 7. לשימוש ביתי מומלץ ה CORNET ED78
אם בכל מקרה אתם רוצים לרכוש אותם או אם אתם מודדים מורשים המחפשים מד פשוט וזול אשר נמצא כבר ברשות מודדים מוסמכים אחרים ומאושר לבדיקה (לי לא ברור איך) אתם מוזמנים לרכוש בלינקים הבאים:

 TENMARS RF

 TENMARS TM-195 

 • מספר מדידות בשנייה - 2.5
 • תחום תדרים - 50MHz- 3.5GHz
 • תחום עוצמה - 38mV/m - 11V/m
 • תלת צירי, ביצוע ממוצע ומדידה מקסימאלית, שעון ואזעקה.
 • יחידות מדידה - mV/m , V/m , µA/m , mA/m , µW/m2 , mW/m2 , µW/cm2

 • 995 ש"ח 
 • תלת צירי פשוט
 • כולל נרתיק
 • כולל משלוח בדואר רשום
 • לא מומלץ לשימוש ביתי, ראה חסרונות למעלה.
 • מודדי קרינה מוסמכים עושים בו שימוש (לאחר אישור פרטני מול המשרד להגנת הסביבה).
 • לרכישה לחץ כאן....


TENMARS TM-196

 TENMARS TM-196

 • מספר מדידות בשנייה - 2.5
 • תחום תדרים - 10MHz- 8GHz
 • תחום עוצמה - 38mV/m - 20V/m
 • תלת צירי, ביצוע ממוצע ומדידה מקסימאלית, שעון ואזעקה.
 • יחידות מדידה - mV/m , V/m , µA/m , mA/m , µW/m2 , mW/m2 , µW/cm2

 • 2500 ש"ח
 • כולל מארז קשיח
 • כולל אישור כיול
 • כולל משלוח בדואר רשום
 • לא מומלץ לשימוש ביתי, ראה חסרונות למעלה.
 • מודדי קרינה מוסמכים עושים בו שימוש (לאחר אישור פרטני מול המשרד להגנת הסביבה).
 • לרכישה לחץ כאן...
 • לדף היצרן לחץ כאן...

מד קרינה סיני זול DT-1130 


DT-1130


המכשיר הזה (ודומים לו) מתיימרים להיות מד של קרינה (לא מצויין איזה סוג של קרינה הוא מודד במדריך המשתמש) החל מ50HZ ועד 2000MHZ. בפועל אני עדיין לא הצלחתי להבין מה המד הזה מודד. הוא כנראה מודד שדה חשמלי בתדר נמוך (לא שדה מגנטי ולא קרינת רדיו שנחשבים לנפוצים וחשובים יותר למדידה) או שדה חשמלי DC. כמו כן המד לא מגיב טוב, בכל מכה עליו או תזוזה שלו הוא מראה ערכים גבוהים מאוד ולא פרופורציונלים לכלום, גם כאשר אין בכלל שדה חשמלי בסביבה. בצמוד למקורות של שדה חשמלי הוא יראה רמות נמדדות רק כאשר המד נמצא כמה ס"מ מהמקור ולכן לא יכול אפילו לשמש כגלאי למקורות של שדה חשמלי. 

ניסיתי גם למדוד ליד פס לדים (אמור לפלוט שדה חשמלי DC) והמד לא הראה כלום עד אשר הייתי ממש צמוד לקו. הרחקה קלה של המד (2 ס"מ נוספים) והוא שוב לא הראה כלום. 

להערכתי אי אפשר להשתמש במד הזה לכלום ושום דבר. הוא יותר מבלבל מאשר מאפשר למצוא מקורות קרינה, חדירות קרינה, להבין או למדוד את רמות הקרינה ולא מאפשר מציאת מרחקי ביטחון. למעשה זהו ביזוז במושלם של 15 דולר וחודש המתנה למשלוח שיגיע (אם מגיע) מסין. 

בחלק מהמדידות המד צפצף והראה רמות (לא ברורות היחידות) בצמוד לסלולרי GSM. זאת להערכתי בגלל השדה המגנטי המופץ מהסלולרי ולא בגלל מדידת קרינת רדיו. 


מדידה גבוה מאוד ליד פס לדים
בתמונה - מדידה גבוהה בצמוד לפס לדים


מדידה אפסית 2 ס"מ מהנקודה בה נראו רמות גבוהות

בתמונה - מדידה אפסית לאחר הרחקה של 2 ס"מ מהנקודה הקודמת. 


שורה תחתונה - מבלבל, לא מודד קרינת רדיו-סלולר-אלחוטי, לא מודד שדה מגנטי בתדר נמוך, אולי מודד שדה חשמלי אבל לא עושה זאת טוב. בזבוז זמן וכסף. 


Electromagnetic Radiation Tester

מד קרינה סיני כתום

למד הזה אין מספר דגם, הוא נקרא בפשטות  בתרגום לעברית מד קרינה אלקטרומגנטית. המד הזה כבר קצת יותר יקר (עלה לי כ90 ש"ח) והוא גם קצת יותר מד מהDT-1130. הוא מסוגל לגלות שדה מגנטי וחשמלי בתדר נמוך. אני משתמש במילה לגלות כי המד מגלה את השדות רק כאשר הוא צמוד למוקד הקרינה וכי הערכים שהוא מראה לא קרובים לאף מד אחר שמדדתי איתו בעבר. לכן המד למעשה רק "מגלה" את הפליטה או האי פליטה של שדות חשמלי ומגנטי בתדר נמוך.  המד מראה רמות מאוד גבוהות של שדה מגנטי וחשמלי בעת הצמדה למקורות קרינה. אבל ס"מ משם הוא לא מראה כלום או מראה רמות נמוכות מאוד.  יש למד הזה מארז יפה ותכונות יפות יחסית למחיר אבל כאמור המדידה שלו לא מדויקת בכלל (בלשון המעטה).  
בכל פעם שהנחתי את המכשיר או נתתי לו מכה קלה ערך השדה החשמלי עלה מאוד. 
20 ס"מ מלוח חשמל המד הראה על רמות שדה מגנטי וחשמלי אפסיות
במדריך המשתמש שלו כתוב שהוא מודד גם קרינה בתדר של עד 3500MHZ (קרינת רדיו). אני לא הצלחתי למדוד איתו קרינת רדיו. 10 ס"מ מראוטר אלחוטי משדר המד הראה רמה אפסית של שדה חשמלי (להשוואה ה ENV RD10 הרגיש את הקרינה הזו מצד השני של החדר במרחק של 5 מטר מהראוטר).

מדידה גבוהה בצמוד לפס לדים
בתמונה -  מדידה גבוה הצמוד למקור שדה חשמלי (פס לדים). מדידה אפסית רק כמה ס"מ ממקור שדה חשמלי (פס לדים)
בתמונה - מדידה אפסית רק כמה ס"מ ממקור שדה חשמלי (פס לדים). 


מדידה אפסית 10 ס"מ מראוטר אלחוטי
בתמונה - מדידה אפסית 10 ס"מ מראוטר אלחוטי 

מדידה אפסית 15 ס"מ מלוח חשמל ביתי
בתמונה - מדידה אפסית 15 ס"מ מלוח חשמל ביתי


שורה תחתונה - מראה משהו, מגלה את חלק מהמקורות בתדר נמוך אבל רק בצמוד להם. לא מדויק ולא יכול לשמש כמד לסריקה של הבית , לא למציאת מרחקי ביטחון ולא למדידה של קרינה במקומות שאנשים נמצאים בהם. 

תוכן

 1. 1 שימוש במד קרינה ביתי - משפר הבנה והתמודדות
 2. 2 בשוק היום יש מדי קרינה ביתיים זולים מאוד, רובם מתוצרת סין, שאינם מתאימים לביצוע המדידות. זאת בגלל שהם איטיים מידי ומודדים את הקרינה רק פעמים ספורות בשנייה (אותה בעיה כמו ברוב מדי הקרינה המקצועיים). זאת בעוד ציוד אלחוטי ביתי משדר אלפי פולסים בשנייה, אבל רוב השנייה אין כל שידור (DUTY CYCLE נמוך). כדי "לראות" קרינה זו דרושים מדי קרינה מהירים (SAMPLING RATE גבוה).  לכן אנחנו ממליצים רק על שימוש במד קרינה מהיר, המודד את הקרינה, בדגש על קרינת רדיו, אלפי פעמים בשנייה. 
 3. 3 כל אחד יכול להשתמש במדי קרינה ביתיים
 4. 4 מדי קרינה ביתיים המומלצים במיוחד
 5. 5 איך מד קרינה ביתי יכול לעזור לכם
 6. 6 מה חשוב במד קרינה ביתי
 7. 7 מה כל מדי הקרינה לא מסוגלים לעשות
 8. 8 צריכים המלצות על מדי קרינה ביתיים ועל מודדי קרינה מוסמכים?
 9. 9 ההמלצות בקצרה על מדי קרינה בלתי מייננת מובילים:
 10. 10 880 ש"ח כולל מע"מ ומשלוח
 11. 11 הקדמה
 12. 12 סרטון - מדי קרינה ביתיים: 
 13. 13 רכישת מדי קרינה
 14. 14 חלוקה לדרגות שונות של מדי קרינה
 15. 15 מדידת ריבוי מקורות וריבוי תדרים
 16. 16 MICROALERT 2 - RADIO/MICROWAVE ALARM
 17. 17 ENV RD-10 מד קרינה ביתי פשוט
 18. 18 ה ENV RD-10 מומלץ כמד ראשון למי שלא מסתדרים עם מספרים!!!
 19. 19  Acousticom 2 גלאי קרינה רדיו 
 20. 20 CORNET ED88TPLUS
 21. 21 ה CORNET ED88TPLUS מומלץ כמד ראשון יחיד, תלת שימושי, מתקדם!!!
 22. 22 Acoustimeter AM-10 RF meter
 23. 23 מדי קרינת רדיו מבית Gigahertz Solutions
 24. 24 RF EXPLORER 6G COMBO
 25. 25 גלאי קרינה בתדר נמוך - MagneMeter ELF Detector
 26. 26 TRI FEILD 2 - TF2
 27. 27 880 ש"ח כולל מע"מ ומשלוח
 28. 28 Magnii MT-263  -בקרוב!
 29. 29 Magnii DSP-523 - בקרוב!
 30. 30 UHS2 של ALPHA LABS
 31. 31  Kaise SK8301
 32. 32 מדים ישנים 
 33. 33 CORNET ED-6 או CORNET ED7
 34. 34 CORNET ED-25G -   מוצר ישן - מוחלף על ידי ה ED78
 35. 35 CORNET ED88T
 36. 36 CORNET ED78S
 37. 37 CORNET ED75 -   מוצר ישן - מוחלף על ידי ה CORNET ED78
 38. 38 CORNET ED65 -   מוצר ישן - מוחלף על ידי ה CORNET ED78
 39. 39 CORNET ED85EXS
 40. 40 אזל המלאי! מד ישן 
 41. 41 COM –Environmental Microwave Monitor 
 42. 42 CellSensor – by Technology Alternatives Corporation 
 43. 43 TRIFIELD 100XE METER - מד ישן מוחלף על ידי ה TRI FIELD 2
 44. 44 ELF Electro Sensor 
 45. 45  TENMARS 192D - Triaxial Magnetic Field Meter EMF/ELF meter
 46. 46  מדי קרינת רדיו של TENMARS 
 47. 47 מד קרינה סיני זול DT-1130 
 48. 48 Electromagnetic Radiation Tester
 49. 49 עוד על מדידות קרינה באתר