רגישות (אי סבילות) לקרינה - EHS 
לקבוצת "אי סבילות\רגישות לקרינה ישראל - EHS ISRAEL" בפייסבוק לחץ כאן...

 

כואב לך הראש לאחר שימוש בסלולרי?
סובל\ת מכאבי ראש כרוניים?
את\ה מרגיש\ה עייף\פה ותשוש\ה לאחר שימוש במחשב אלחוטי (נייד או נייח)?
סובל\ת מאחד או יותר מהתסמינים הבאים?

יכול להיות שאת\ה סובל\ת מ"רגישות לקרינה" או מ"אי סבילות לקרינה"
פרטים על רגישות לקרינה בהמשך העמוד ובדפי המשנה


רגישים לקרינה צרו קשר ונשתדל לעזור בהתמודדות שלכם עם הרגישות.
ניתן ליצור קשר באחת משלוש הדרכים הבאות:


 מילוי שאלון מקדים לרגישים לקרינה

יאפשר לנו מענה מהיר ומדויק
  
מילוי טופס יצירת קשר קצר  לרגישים לקרינה


יאפשר לנו מענה מהיר
 
מילוי טופס יצירת קשר כללי


יאפשר לנו מענה לבקשתכםמבוא ודפי משנה


"רגישות לקרינה" או "אי סבילות לקרינה" (Electromagnetic Hyper Sensitivity - EHS), או בכינוי שהוצמד לה "אלרגיה 
לקרינה" (כינוי לא נכון משום שלא מדובר בתגובת הגוף לחלבונים),היא מצב רפואי בו גופו של אדם מגיב, בהופעת תסמינים שונים והרגשה פיזית לא טובה, לחשיפה של אותו אדם לקרינה אלקטרומגנטית (EMR). בעולמנו היום יותר מ 10 אחוז מכלל האוכלוסייה סובל מרגישות לקרינה ברמות שונות, ורק חלק קטן מתוכם מודעים למצבם. 
דעתנו הנובעת מניסיוננו האישי, מהיכרות עם רגישים לקרינה רבים, היא כי רגישות לקרינה היא תופעה פיזית הנגרמת מחשיפה לקרינה ברמות גבוהות לפרק זמן קצר או רמות נמוכות לפרקי זמן ארוכים( בכל מקרה מדובר ברמות קרינה הנמוכות מהתקנים השרירותיים והלא מגנים המקובלים בארץ ובעולם אשר מבוססים על אפקט חום בלבד ואשר לא לוקחים בחשבון שום השפעה ביולוגית של הקרינה). עקב החשיפות לקרינה מאבד הגוף את חוסנו והולך ומתדרדר למצב בו גם חשיפות קצרות לקרינה בעוצמות נמוכות מאוד (חשיפות נמוכות הרבה יותר וקצרות הרבה יותר מהחשיפות שגרמו לרגישות) יגרמו להופעת תסמינים קשים. 

האם אתם רגישים לקרינה?

אם כואב לכם הראש לאחר כל שיחה או שימוש במכשיר הסלולר או טלפון אלחוטי, אם אתם מרגישים תחושת אי נוחות או תחושת חום על פניכם בכל פעם שאתם נחשפים לקרינה, יכול מאוד להיות שאתם רגישים לקרינה.

לחצו כאן לאבחון עצמי הכרה ברגישות לקרינה בעולם

"רגישות לקרינה" או "אי סבילות לקרינה" מוכרת באופן חלקי על ידי קהילת הרפואה והמדע הבין לאומית, אולם אין עדיין הסכמה כוללת על הגורמים והסיבות להופעת התסמינים. ברוב המקרים רופאים מנסים לטפל בסימפטומים של רגישות לקרינה על ידי משככי כאבים ומדכאי מערכת העצבים.
בשנים האחרונות, ככל שמתקדם הדיון המדעי בנושא וככל שמתרבות ההוכחות כי קרינה בלתי מייננת מזיקה לבריאות, יותר ויותר גופים ובתי משפט בעולם מכירים ברגישות לקרינה, בסבל של הרגישים, בקשיים ובנכות הנגרמת להם ובקרינה כגורם לרגישות. זאת בעוד הגדרת ארגון הבריאות העולמית מכירה בסבל בלבד ללא הכרה בקרינה כגורם להם

לחצו כאן כדי לקרא עוד על הכרה ברגישות לקרינה בעולם.מחקרים המוכיח קיומה של רגישות לקרינה

המחקרים הראשונים בתחום, אשר היו רצופים בשגיאות והנחות יסוד לא נכונות, פרוטוקולי ניסוי לא מספקים והתרכזו ביכולת הנבדק לזהות כל סוג של קרינה בכל עצמה ובכל מצב, ביססו את השגיאה הרווחת כי רגישות לקרינה היינה תופעה פסיכולוגית או פסיכוסומטית. מחקרים חדשים המתאפיינים בביצוע בדיקות רפואיות אובייקטיביות לנבדק, בחשיפות מבוקרות, בזמני התאוששות ובהתייחסות שונה לסוגים שונים של קרינה וסוגים שונים של רגישויות לקרינה,מגבשים לאט לאט את ההבנה המדעית כי רגישות לקרינה היא אמתית ונגרמת מחשיפה לקרינה.

סיכום נוסף של המחקרים נמצא בדף המחקרים של האתר בקישור - http://www.norad4u.co.il/knowledge-h/emf-studies-list#TOC--36
 עדויות וסיפורים של רגישים לקרינה

אני מקווה לפרסם כאן מדי פעם סיפורים ועדויות של רגישים לקרינה אשר יכתבו במיוחד לאתר הזה. הפרסום יהיה בדף המיוחד כאן באתר. בינתיים פורסמו כמה סיפורים ועדויות של אנשים בדף הסיפורים והעדויות באתר באנגלית ואת סיפורי האישי באתר בעברית

הספר "Black on White - Electro-Hypersensitivity - The Swedish Experience" הוא מקבץ של עדויות כאלה שנאספו בשוודיה מתחילת שנות השמונים של המאה הקודמת. ניתן להוריד את הספר כאן...

אוסף נוסף של מחקרים, עדויות ומכתבים אישיים של רגישים לקרינה ניתן לקרוא כאן: http://www.scribd.com/collections/3222035/Electrosensitivity
כתבות בעיתונות, בתקשורת וכנסים על רגישות לקרינהדפים נוספים באתר בנושא זה

בחלק זה של האתר נדון ונספק מידע על רגישות לקרינה (EHS) ונושאים הקשורים בה.

נביא, בין השאר, סיפורים וחוויות של רגישים לקרינה, נתאר את התסמינים ונציע דרכים להתמודדות והקלה.

דפים נוספים בנושא רגישות לקרינה בתאר זה:

כמו כן אתם מוזמנים לקרוא על "תוכנית ארבעת השלבים" , תוכנית המאפשרת התחלת ההתמודדות עם רגישות לקרינה וכן לבקר באתר המכירה www.4EHSByEHS.co.il  המציע מדי קרינה, כובעי הגנה מקרינה לרגישים לקרינה, ביגוד הגנה מקרינה עבור רגישים לקרינה וכן ציוד הגנה מקרינה נוסף לבית ולמשרד.


about EHS

רגישות לקרינה

EHS symptoms

תסמינים של רגישות לקרינה

Being an EHS person

להיות רגיש לקרינה

a letter to EHS

מכתב לרגישים לקרינה

EHS Stories

סיפורי קרינה

EHS on the web

על רגישות לקרינה ברשת