דף הבית - "ללא קרינה בשבילך"

please like us gif
מודעים לסיכון הבריאותי בחשיפה לקרינה בלתי מייננת? מרגישים כבר כאבי ראש ותסמינים בעת חשיפה לקרינה? רוצים ללמוד עוד על קרינה בלתי מייננת?
רוצים לצמצם חשיפה לקרינה, רוצים למדוד קרינה? רוצים להבין איך למגן את ביתכם או משרדכם מקרינה?
אם התשובה על אחת מהשאלות הללו היא "כן", הגעתם למקום הנכון!ברוכים הבאים
ברוכים הבאים לאתר "ללא קרינה בשבילך"www.norad4u.co.il  שהוא האתר העצמאי הגדול והמקיף ביותר בתחום הידע והמודעות לקרינה הבלתי מייננת (EMF\EMR) בארץ כיום (2018) כמו בשנים האחרונות (מאז 2010). מטרת האתר היא להביא מידע וידע בתחום הקרינה הבלתי מייננת (הן קרינת רדיו-סלולר-אלחוטי והן קרינה ממערכות וקווי חשמל), הסכנות הבריאותיות בחשיפה לקרינהדרכי המדידהצמצום החשיפה וההתגוננות. כמו כן באתר מידע רב לגבי רגישות לקרינה, מצב בריאותי נרכש בין השאר מחשיפה לקרינה, ההופך למגפה של המאה העשרים ואחת. כל זאת בצורה מובנת וברורה לקהל הגולשים בארץ. באתר נעשה שימוש רב בסרטוני וידאו, תמונות ומצגות, רובם ככולם מקוריים. במהלך הגלישה עשו שימוש בתפריט הניווט בסרגל הצדדי כדי לנווט באתר.


חיפוש באתרנושאים חמים במיוחד!כתבה ב THE NATIONAL - איך חברות הסלולרי גרמו לנו לחשוב שהסלולרי בטוח

כתבה ב THE NATIONAL - הכתבה "איך חברות הסלולרי גרמו לנו לחשוב שהסלולרי בטוח"

הכתבה עלתה לאוויר במרץ 2018 ויצרה הד אדיר. הכתבה מקיפה שנים של דיסאינפורמציה, ניהול סיכונים וזריעת ספק מצד התעשיה הסלולרית-אלחוטית בכל הקשור למאבק על דעת הקהל בהקשר של נזקי הקרינה ובטיחות השימוש בסלולרי.  עד כדי כך הייתה הפעילות של התעשיה טובה שרוב הציבור מחזיק בדעה שהסלולרי לא מסוכן, שלקרינה בלתי מייננת אין השפעות ביולוגיות עקב השימוש בסלולרי ובמוצרים אלחוטיים בטוח לחלוטין. זאת בניגוד למחקרים ולמה שכבר היום ניתן לדעת ממידע מדעי זמין.  
תרגום הכתבה לעברית - חלק אחלק בחלק  ג
ראיון עם אחד הכתבים 
04/2018 - טיוטת מחקר הNTP השלם פורסמה בפברואר 2018 והוא נמצא כעת בשלבי ביקורת עמיתים. תוצאות המחקר מראות על השפעות ביולוגיות, נזקים ותחלואה בחולדות ועכברים שנחשפו לקרינה מטלפונים סלולריים. בעוד המחקר מחזק את הקשר בין קרינה סלולרית לתחלואה וסרטן מנסה הארגון האחראי עליו להצניע את התוצאות. זאת מול ביקורת עמיתים שהמליצה להחריף את המסקנותלחצו כאן כדי לקרא את הסיכום על המחקר שהכנו בעת פרסום חלקו הראשון ב2016.     למחקרים נוספים לחצו כאן...
04/2018 - החלה הפריסה של מוני חשמל אלחוטיים ומקרינים בארבע ערים מרכזיות בישראל.
בשנת 2015 נצפו  מוני חשמל אלחוטיים מקרינים בתל אביב. המונים האלחוטיים שנצפו משדרים חמש שניות ואז "נחים" ל3 שניות. זאת באופן מחזורי כל שעות היממה. מוני חשמל דומים נפרסו בחלק מהקיבוצים בישראל החל מ 2012. 
בנוסף מוני מים אלחוטיים, המשדרים אחת לחצי דקה, נפרסו בחלק מהערים רחבי הארץ.
מונים חכמים הם שם קוד לקבוצה שלמה של מוני חשמל, גז ומים המותקנים במקום המונים האנלוגיים הוותיקים והטובים. מונים חכמים אלו אוספים נתונים על אופי השימוש והצריכה שלכם בשירותים המדוברים ומשדרים, באופן אלחוטי, סלולרי או על גבי קווי החשמל, את הנתונים הללו לחברת השירותים. בחלק מהמקרים משדרים המונים את נתוני הצריכה כל כמה שניות. בחלק מהמקרים מונה יכול לקלוט נתונים ממונה מרוחק ולשדר אותם הלאה, כך שסה"כ זמן השידור (שידור=קרינה) שלו גדל משמעותית. בחלק מהמונים התקן התקשורת האלחוטי אמור לתקשר גם עם מכשירים ביתיים ולאפשר שליטה מרחוק עליהם. אופציה זו מגדילה גם היא את רמת הקרינה לה יחשפו הצרכנים
לחץ כאן כדי להמשיך לקרוא ולצפות בסרטונים בנושא המונים האלחוטיים בארץ...
פריסה של WIFI בבתי הספר

פריסת WIFI בבתי הספר בישראל 

 משרד החינוך ממשיך בפריסה של WIFI , טאבלטים ומחשבים אלחוטיים בבתי הספר. משרד החינוך משתמש בבדיקות הקרינה כדי להראות שאין קרינה בכיתות. בדיקות הקרינה מבוצעות לרוב בצורה לא נכונה (ראה למטה), על פי פרוטוקול שגוי ולא מתאים לבדיקות קרינת WIFI ועל ידי מדי קרינה לא מתאימים. משום כך התוצאות יוצאות נמוכות, אם בכלל מתקבלות תוצאות והמדידה לא אפסית, ולאחר השוואה לתקן גבוה ולא מגן, התוצאות מוכרזות כ"תקינות". זאת בעוד החשיפה לקרינת רדיו על ציר הזמן וציר התדר גדלה וילדים מפתחים תסמינים של רגישות לקרינה. 


מדידות קרינה

בדיקות קרינה לא נכונות 

בעיות בהגדרת הבדיקות ושגיאות בביצוע בדיקות הקרינה לקרינת רדיו אינן מאפשרות מדידה נכונה של קרינה בבתי תושבים, בתי ספר, ועוד. הבדיקות מבוצעות על פי פרוטוקול מיושן של ICNIRP (ועדה בין לאומית שקובעת, בין השאר, תקנים מבוססי חום, אשר בהמלצת ארגון הבריאות העולמי, הופכים לתקני בטיחות). למשל נעשה שימוש במדי קרינת רדיו אטיים, לא מבוצעת העמסה של הרשתות בכיתות,  מבוצע ממוצע על פרקי זמן גדולים, התוצאות מושוות לתקן הלא מגן ועוד.

תקני חשיפה לקרינה גבוהים ולא מגנים 

תקן גבוה ולא מגן

תקן גבוה ולא מגן על בני אדם אלא על התעשיה - תקני החשיפה המקובלים בארץ הם למעשה התקנים של וועדה בשם ICNIRP המושפעת וממומנת על ידי התעשיה. ועדה זו קבעה תקני חשיפה לקרינה בלתי מייננת , הן לקרינת רדיו והן לשדות מגנטים מרשת החשמל על, על פי אפקטים אקוטים ומסכני חיים. כפועל יוצא התקנים גבוהים ולא מגנים מפני השפעות ביולוגיות בחשיפה ארוכת זמן.  קבוצת המחקר לקרינה בלתי מייננת של ארגון הבריאות העולמי שגם אליה הסתננו בעלי תפקידים מושפעי תעשיה, קיבלה את התקנים הללו והעבירה אותן כהמלצה למדינות. משרדי הגנת הסביבה נתנו תוקף לתקנים הגבוהים והלא מגנים הללו ברוב מדינות העולם. כך אנחנו מקבלים תקן גבוה שמגן על התעשייה ומאפשר פריסה קלה וללא הגבלה של רשתות סלולר ותשתיות אלחוטיות ואשר לא מגן עלנו בני האדם.


דפים מרכזיים באתר "ללא קרינה בשבילך" - No Radiation For You

 

מידע ככלי על קרינה בלתי מייננת ועל האתר "ללא 'קרינה בשבילך" 
מדריכי צעד צעד

מדריכים 

רגישות לקרינה

בפרק זה של האתר נתרכז ברגישות לקרינה, המאפיינים אותה ודרכי ההתמודדות:

מחקרים ומדע בנושא קרינה בלתי מייננת

מחקרים ומדעמקורות קרינה בלתי מייננת

מקורות קרינה

מדידת קרינה בלתי מייננת

מדידת ובדיקות קרינה בלתי מייננת

בפרק זה נסביר את נושא מדידות הקרינה הבלתי מייננת, כולל הסברים מדוע שיטות המדידה הרשמיות הלא נכונות, מדוע התקנים לא מגנים ואיך ואם איזה ציוד ניתן לבצע את הבדיקות לבד בצורה אינפומטיבית. כל זה בדפים הבאים:

מדידות קרינה
מודדי קרינה מקצועיים
מדידת קרינה עצמאית DIY
מדי קרינה ביתיים (המד המספרי המומלץ ביותר לשימוש ביתי 4-2018, מד הנוריות המומלץ ביותר 04-2018)צמצום חשיפה לקרינה בלתי מייננת

צמצום חשיפה לקרינה בלתי מייננת

בפרק זה נעשה ככל יכולתנו להסביר ולתת לכם טיפים כיצד ניתן לצמצם חשיפה לקרינה בלתי מייננת בחייכם. החל משימוש בסלולרי ובציוד אלחוטי, דרך שימוש במוצרי חשמל ותאורה. כל זה בדפים הבאים: 

 צמצום חשיפת ילדים לקרינה שימוש נכון בסלולרי , שימוש בטלפונים אלחוטייםשימוש נכון במחשביםשימוש בטאבלט (מחשב לוח)שימוש בתקשורת מחשבים אלחוטית WIFIשימוש במכשירי חשמל ותאורהתכנון בית נכון מבחינת קרינה
מיגון קרינה בלתי מייננת


מיגון קרינה, הגנה מפני קרינה וחסימה של קרינה בלתי מייננת

בפרק זה נסביר על מיגון קרינה בלתי מייננת באופן כללי וכן באופן ספציפי על מיגון קרינת רדיו סלולר ומיגון קרינה בתדר נמוך בדפים הבאים:

 1. הגנה מקרינה סלולרית-אלחוטי-רדיו (RF) - אנטנות סלולריות\תדר גבוה
 2. הגנה מקרינה בתדר נמוך (ELF) - מערכות חשמל, קווי מתח גבוה, מכשירי חשמל ועוד.
סרטי קולנוע מהעולם

 מגוון סרטונים וקטעי וידאו 

סרטוני וידאו מקוריים  - סרטוני וידאו מקוריים שהוכנו על ידינו כדי "להראות" לכם את הקרינה ואת מקורות הקרינה. 

כתבות טלוויזיה מהארץ - כתבות טלוויזיה מהתקשורת הישראלית שלקחנו בהן חלק.

קטעי וידאו, כתבות והרצאות מהעולם - אוסף של כתבות, הרצאות, קטעי וידאו וראיונות מהעולם

סרטי קולנוע - מגוון סרטני קולנוע מהעולם בנושא של קרינה ורגישות לקרינה.תוכנית ארבעת השלביםחנות הרשת

חנות הרשת שלנו

מדי קרינה ביתיים ומהירים
ציוד וחומרים למיגון קרינה
בדים חוסמי קרינת רדיו-סלולר
ציוד מיגון אישי לרגישים לקרינה: כובעים, ביגוד, אוזניות אוויר, אביזרים נוספים, ועוד.

מידע כללי על קרינה ועל האתר "ללא קרינה בשבילך" 

באתר זה נסקר ונסביר בצורה פשוטה את נושא הקרינה האלקטרומגנטית (על סוגיה השונים), מקורות קרינה בלתי מייננת (הן מציוד תקשורת אלחוטי כגון טלפונים סלולרים, טלפונים אלחוטיים, ראוטרים אלחוטיים והן ממכשירי חשמל ומערכת החשמל), רגישות לקרינה, מדידת קרינה, מחקרים וחדשות בתחום. 

קרינה אלקטרומגנטית, קרינה בלתי מייננת, קרינה סלולרית (או קרינה סלולארית), קרינה אלחוטית, קרינת מיקרו, קרינת רדיו, קרינה בתדר גבוה, קרינה בתדר נמוך, קרינה בתדרים נמוכים מאוד, קרינה חשמלית, שדה מגנטי, שדה חשמלי, צפיפות הספק, כל המילים הללו מתארות בעצם סוגים שונים של אותו דבר. מדובר בקרינה אלקטרומגנטית בלתי מייננת ובלתי טבעית בתדרים שונים.


מקורות הקרינה הבלתי מייננת בתדר גבוה יחסית הם: אנטנות סלולריות (או סלולאריות), מתקני גישה אלחוטיים (אנטנות סלולריות לכל דבר) מכשירי טלפונים סלולריים, מכשירי טלפון סלולריים חכמים, ראוטרים אלחוטיים, מחשבים אלחוטיים, טלפונים אלחוטיים, מערכות תקשורות אלחוטיות, מערכות צבאיות, 

מקורות הקרינה הבלתי מייננת בתדר נמוך מאוד יחסית הם: מכשור חשמלי ואלקטרוני, קווי מתח גבוה, מכונות ומנועים חשמליים.

את הקרינה הנפלטת ממקורות הקרינה הבלתי מייננת ניתן למדוד על ידי שימוש במדי קרינה שונים. לסוגים שונים של קרינה אלקטרומגנטית בלתי מייננת ישנם, בדרך כלל, סוגים שונים של מדי קרינה.

ההגנה הטובה ביותר מפני קרינה בלתי מייננת היא צמצום חשיפה (הן בזמן החשיפה והן בעוצמות להן נחשפים) . צמצום חשיפה לקרינה בלתי מייננת צריך להתבצע בשלב הראשון על ידי צמצום שימוש בציוד ומכשירים פולטי קרינה, התרחקות והרחקה שלהם מכם. 

כאשר אין ברירה ואין אפשרות אחרת ניתן תמיד למגן ולחסום את הקרינה. במקרה של קרינה בלתי מייננת בתדר גבוה (טלפון סלולרי, ציוד אלחוטי) המיגון הוא זול ופשוט יחסית. במקרה של קרינה בלתי מייננת בתדר נמוך (מכשירי חשמל, שנאים, קווי מתח גבוה) זה יהיה מורכב ויקר הרבה יותר.


קרינה אלקטרומגנטית בלתי מייננת ובלתי טבעית נמצאת סביבנו כל הזמן. אנחנו נחשפים לה בביתבעבודהבדרכים ובחיק הטבע. כדי לראות את אותה קרינה אנו צרכים להיעזר במדי קרינה. הזרם המרכזי במדע עדיין מנסה להבין ולהגדיר את ההשפעות הבריאותיות של חשיפה לקרינה, האם ואיך חשיפה לקרינה זו גורמת לנזקים לבריאות האדם. בד בבד הולכים ונאספים עדויות ומחקרים, ומתרבים החוקרים שטוענים כי יש לחשיפה לקרינה השפעות בריאותיות מידיות וארוכות טווח. ככל שהטכנולוגיות האלחוטיות והחשמליות הולכות ונהיות נפוצות יותר ויותר מצב בריאותי חדש הופך להיות נפוץ גם הוא, מדובר על רגישות לקרינה" או "אי סבילות לקרינה". רגישים לקרינה מפתחים מגוון רחב של תסמינים ובעיות בריאותיות סמוך וברגע החשיפה שלהם לקרינה.
נושאים מיוחדים באתר "ללא קרינה בשבילך" 

האם אתה רגיש לקרינה ומה אפשר לעשות?  

אם אתם חשים כאבי ראש, סחרחורת, בחילה, כאבי מפרקים, בעיות זכרון, קושי בריכוז, עיפות כרונית, הפרעות שינה ועוד (לרשימת תסמינים לחצו כאן...) לאחר שימוש בסלולרי או חשיפה לקרינה בלתי מייננת בכל סוג, יכול מאוד להיות שאתם רגישים לקרינה. 

החיים כרגישים לקרינה אינם קלים בעולמנו בו השימוש במקורות קרינה שלוב בכל תחומי החיים. רגישים רבים אינם מודעים למצבם ואחרים שומרים עלוי בסוד מחשש שיסמנו אותם כמשוגעים.


מצגות על קרינה בלתי מייננת

מצגות הסבר על הנושאים הבאים:

מדי קרינה ביתיים 

מדי קרינה ביתיים מהירים הם הדרך הטובה ביותר להבין את מצב החשיפה לקרינה בביית והם כלי ראשוני ובסיסי בצמצום חשיפה, מיגון והתמודדות עם רגישות לקרינה. נמליץ על מדי קרינה לפי תכונותיהם ולפי המתרות של המשתמש ויכולתו.  מד הקרינה ביתי מאפשר למדוד את הקרינה בצורה נוחה ורב פעמית. מאפשר זיהוי מקורות קרינה, זיהוי חדירות קרינה, מאפשר מדידה לפני ואחרי ביצוע מיגון או צעדים אחרים לצמצום חשיפה. מד הקרינה הוא כלי בסיסי לכל מי שמודע להשפעות הקרינה הבלתי מייננת ולרגישים לקרינה. 
תוכן

 1. 1 דף הבית - "ללא קרינה בשבילך"
 2. 2 פשוט ליצור קשר (לחצו כאן)!
 3. 3 חיפוש באתר
 4. 4 נושאים חמים במיוחד!
  1. 4.1 כתבה ב THE NATIONAL - הכתבה "איך חברות הסלולרי גרמו לנו לחשוב שהסלולרי בטוח"
  2. 4.2 מחקר ה NTP במשרד הבריאות האמריקאי 
  3. 4.3 מונים חכמים בישראל  
  4. 4.4 פריסת WIFI בבתי הספר בישראל 
  5. 4.5 בדיקות קרינה לא נכונות 
  6. 4.6 תקן גבוה ולא מגן
 5. 5 דפים מרכזיים באתר "ללא קרינה בשבילך" - No Radiation For You
  1. 5.1 מידע ככלי על קרינה בלתי מייננת ועל האתר "ללא 'קרינה בשבילך" 
  2. 5.2 מבוא לקרינה בלתי מייננת- כמה דברי מבוא והסברים על האתר ועל הקרינה הבלתי מייננת. אבל באמת בקצרה.
  3. 5.3 מדריכים 
  4. 5.4 רגישות לקרינה
  5. 5.5 מחקרים ומדע
  6. 5.6 מקורות קרינה
  7. 5.7 ידע בנושא קרינה בלתי מייננת
  8. 5.8 מדידת ובדיקות קרינה בלתי מייננת
  9. 5.9 צמצום חשיפה לקרינה בלתי מייננת
  10. 5.10 מיגון קרינה, הגנה מפני קרינה וחסימה של קרינה בלתי מייננת
  11. 5.11  מגוון סרטונים וקטעי וידאו 
  12. 5.12 תוכנית ארבעת השלבים להגנה מקרינה בלתי מייננת
  13. 5.13 מידע נוסף
  14. 5.14 חנות הרשת שלנו
 6. 6 מידע כללי על קרינה ועל האתר "ללא קרינה בשבילך" 
 7. 7 נושאים מיוחדים באתר "ללא קרינה בשבילך" 
  1. 7.1 האם אתה רגיש לקרינה ומה אפשר לעשות?  
  2. 7.2 מצגות הסבר על הנושאים הבאים:
  3. 7.3 מדי קרינה ביתיים